reklama

Jezdci MotoGP se vrátili do Malajsie, Abraham spadl

Karel Abraham se jen těsně nevešel do první dvacítky. Karel Abraham se jen těsně nevešel do první dvacítky. autor: Eduard Erben
Motocyklisté začali v Sepangu druhou dávku testů před novou sezonou.

Sepang - Pádem vstoupil do dalšího testování motocyklů MotoGP v malajském Sepangu český jezdec Karel Abraham.

Sice se nezranil, ale kvůli opravě motocyklu ztratil cenný čas. Pak navíc v Malajsii začalo pršet, takže šance na výrazné zrychlení byla ta tam.

"V jednom velice slibně rozjetém kole jsem pak bohužel upadl. Nic se mi nestalo, ale kolo jsem nedokončil a oprava motocyklu zabrala nějaký čas. Když jsem se vrátil na trať, spadla první velká přeháňka, pak dráha osychala a pak znovu začalo pršet. Byly to hrozné podmínky a na nějaký lepší výsledek už dnes nebyla šance," postěžoval si Abraham, který si připsal čas 2:05,838.

Také Peška zdržel déšť

O více než dvě vteřiny byl v úterý pomalejší Lukáš Pešek, který se soustředil především na hledání optimálního nastavení svého motocyklu.

"Konečně mám pro sebe svoji motorku. Chvíli trvalo, než jsme ji seřídili a odpoledne pak začalo pršet. Navíc byl malý grip. Také nemám ostrý motor, takže ztrácím na rovinkách. Jde však o další sbírání zkušeností," řekl Pešek.

Nejrychlejší byl v úterý Dani Pedrosa na Hondě, který si tak udržel vítěznou sérii. Španěl totiž kraloval všem třem dnům prvních testů.

Testy MotoGP (Sepang) - úterý: 1. Pedrsoa (Šp./Honda) 2:01,580, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,235, 3. Marc Marquez (Šp./Honda) -0,362, 4. Bradl (Něm./Honda) -0,379, 5. Rossi (It./Yamaha) -0,448,... 22. Abraham (ČR/ATR) -4,258, 27. Pešek (ČR/Suter-BMW) -6,411.

reklama