reklama

Motocyklový závodník Ježek pojede příští rok MS supersportů

Motocyklový závodník Ondřej Ježek Motocyklový závodník Ondřej Ježek autor: Erinac
Vedle Karla Abrahama bude v rámci závodních víkendu světového šampionátu superbiků bojovat o body také Ondřej Ježek, který nastoupí na start závodů druhé nejprestižnější třídy - MS supersportů

Praha - Český motocyklový závodník Ondřej Ježek se po čtyřech letech vrací do světového šampionát supersportů. Ten se jezdí v rámci závodního víkendu MS superbiků, do něhož z MotoGP přestoupí Karel Abraham.

Ježek se dohodl na spolupráci se stájí Go Eleven, která nasazuje motocykly Kawasaki. Na stroji stejné značky jel letošní šampion supersportů, Kenan Kenan Sofuoglu z Turecka. Český jezdec Kawasaki dobře zná, na stroji této značky odjel mistrovství Evropy Superstock 600 v letech 2005 až 2008.

Brněnský rodák v supersportech startoval už v sezoně 2011na Hondě, kdy s devíti body obsadil 23. pozici. V posledních třech sezonách závodil v Poháru FIM Superstock 1000. Zde v sedle Ducati vyhrál jednu Velkou cenu a po dvou šestých místech letos skončil v závěrečné výsledkové listině seriálu pátý.

"Jsem velmi šťastný, že v příštím roce pojedu mistrovství světa. S týmem Go Eleven jsme byli v kontaktu od posledního závodu v Magny Cours. Ve hře byly i superbiky, ale nakonec jsem se rozhodl přijmout nabídku do supersportů s opcí do superbiků na rok 2017," naznačil 26letý jezdec své plány.

Sezona 2016 odstartuje na konci února v Austrálii a završí ji poslední říjnový víkend třináctým závodem Grand Prix Kataru.

reklama