reklama

Jméno Schumacher znovu září. Syn legendárního pilota vyhrál ME a naskočí do Formule 2

Mick Schumacher Mick Schumacher autor: Instagram
Německý jezdec Mick Schumacher bude od příští sezony závodit v seriálu Formule 2, z něhož po letošním ročníku zamířili tři nejlepší do formule 1. Syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera v letošním roce získal titul mistra Evropy Formule 3.

"Je to další logický krok v mojí sportovní kariéře, v níž chci dál sbírat technické zkušenosti a pilovat jezdecké dovednosti," řekl devatenáctiletý pilot, jenž bude hájit barvy týmu Prema. V úvahu pro něj vedle Formule 2 připadal i japonský seriál superformulí.

Díky titulu nasbíral Schumacher potřebné body pro zisk takzvané superlicence, jež představuje oprávnění ke startu ve formuli 1. Na tu ale zatím nemyslí. V elitní kategorii po letošním ročníku F2 získali místo šampion George Russell, druhý Lando Norris i třetí Alexander Albon.

Nový monopost v F2 Schumacher poprvé vyzkouší už ve čtvrtek 29. listopadu, kdy ho čekají první testovací jízdy na okruhu v Abú Zabí.

Bouračky, zmatená modelka i emoce. To jsou nejlepší fotky z letošní formule 1 Bouračky, zmatená modelka i emoce. To jsou nejlepší fotky z letošní formule 1 Prohlédněte zde
reklama