reklama

Katalánské drama zatím pro Ogiera, Prokop je za body

Sébastien Ogier. Sébastien Ogier. autor: Volkswagen Motorsport
V Katalánské rallye vede po úvodní etapě vítěz z obou předchozích ročníků Sébastien Ogier ve Volkswagenu. Jedenáctá pozice patří Martinu Prokopovi, o tři místa za ním bojuje Jan Kopecký z továrního týmu Škoda.

Salou - Zatím vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě již jistý mistr světa Sébastien Ogier, jenž ovládl i minulé dva ročníky. Francouzský jezdec má po devíti rychlostních zkouškách náskok rovných čtyř sekund před finským kolegou z Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou.

Rallye, jež se před víkendovým přesunem na asfalt jela na štěrkových tratích, zatím přináší vyrovnaný boj. Dnešních osm erzet mělo šest různých vítězů, přičemž třikrát byl nejrychlejší Ott Tänak. Estonec ve Fordu je průběžně třetí s odstupem 11,3 sekundy. Do jedné minuty za Ogierem se vešlo sedm jezdců.

Jedenáctá pozice patří Martinu Prokopovi, jemuž zatím nevychází cíl navázat na sedmou a osmou pozici z minulých let. V poslední Fiestu českého jezdce zpomalil defekt. "Stalo se to pár kilometrů před cílem. Snažil jsem se co nejméně ublížit autu, bylo tam spousta ostrých kamenů. Chtěl jsem uchránit vůz pro zítřejší asfaltové cesty," řekl.

Prokop ztrácí na Ogiera 2:26,5 minuty. O další minutu a čtvrt zpět je Jan Kopecký z továrního týmu Škoda, jemuž patří čtrnáctá příčka.

V sobotu se jede opět osm rychlostních zkoušek, v neděli dalšími šesti soutěž vyvrcholí.

Katalánská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:24:58,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -4,0, 3. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) - 11,3, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -26,9, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -29,7, 6. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -37,4, ...11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -2:26,5, 14. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -3:44,3.

reklama