reklama

Kolize, jež rozhodla. Hamilton: V titul už moc nevěřím

Lewis Hamilton po návratu do boxů Lewis Hamilton po návratu do boxů autor: Reuters
Hamilton ztrácí po závodu v Singapuru na čelo 20 bodů

Singapur - Ten moment si bude britský závodník formule 1 Lewis Hamilton dlouho promítat v hlavě. Byl to souboj buď anebo, když se v nedělní VC Singapuru snažil dostat po odjetí safety caru před svého úhlavního rivala Marka Webbera.

Jelo se zrovna šestatřicáté kolo a tento souboj o třetí místo se stal pro mistra světa z roku 2008 osudným. Mladý Brit sice zkušeného rivala ze stáje Red Bull předjel, při absolvování zatáčky však už kolizi nezabránil a závod pro něj skončil.

Čtěte také:
Triumfující Alonso: Teď se teprve začne pořádně závodit
Alonso vyhrál noční závod v Singapuru a je druhý v MS

Emoce nechyběly, Hamilton okamžitě zahodil volant a vztek ho nepřešel ani po návratu do boxů. Čtvrté místo mu alespoň zaručovalo dvanáct bodů. Takhle skončil s prázdnou.

Fakt, že v souboj mezi ním a Webberem proběhl v naprostém pořádku, pak posvětila i komise delegátů, kteří Australanovi nepřidělili žádný trest.

"Nejsem si moc jistý, co se tam stalo. Mark předtím zaváhal a tak jsem se toho snažil využít. Myslím, že jsem mu při nájezdu do zatáčky nechal i tak spoustu místa, pak už ale jen vím, že mi praskla pneumatika a bylo po všem," vysvětloval na stránkách Autosportu Hamilton 

"Asi byl v té mrtvé zóně, já ho ale neviděl, a tak došlo ke srážce. Nedá se prostě nic dělat, takové je závodění," doplnil.

Titul? Co se stane, stane se

Webber pak po kolizi v závodě pokračoval a dojel si nakonec pro výborné třetí místo.

"Lewis byl určitě před mnou. Dost to ale připomínalo situaci v Monze, kdy měl pro změnu kolizi s Massou. To ale k tomu patří, všichni brzdíme vždy na samém limitu," říká Australan.

FOTO Alonso triumfoval i na Velké ceně Singapuru FOTO Alonso triumfoval i na Velké ceně Singapuru Prohlédněte zde

Ten také zůstává stále v čele průběžného bodování. Navíc zvýšil svůj náskok, druhý Fernando Alonso na něj ztrácí jedenáct bodů, Hamilton už dokonce dvacet. Šance závodníka McLarenu Mercedes tak výrazně poklesly a ani on sám už si nedělá výrazné naděje.

"Nebudu už chodit do zbývajících závodů, že chci prioritně vyhrát titul. Pokusím se ten zbytek sezony užít a co se stane, stane se. Ještě nás čekají čtyři závody, já ale ztrácím na Marka dvacet bodů a to je dost. Na druhou stranu, stále to není nedostižitelné," uzavřel Hamilton.

reklama