reklama

Kolomý dostal od Kamazu kamenem, pak svojí Tatrou trefil skálu

Sedmá etapa Rallye Dakar byla pro Martina Kolomého smolná. Jezdec týmu Buggyra havaroval a ztratil více jak dvě hodiny. Buggyra |  04:04
Martin Kolomý včera na Rallye Dakar havaroval, tým Buggyra teď usilovně pracuje na opravě poškozené Tatry. Práci v bivaku ale komplikují přívalové deště.

Salta - Spanilá jízda Martina Kolomého na letošní Rallye Dakar dostala včera během 7. etapy velkou ránu. A to doslova. Jezdec týmu Buggyra havaroval a ztratil více jak dvě hodiny.

Kamaz + kámen = malér

Návrat do Argentiny tak Kolomému značně zhořkl. dojel pomalejší Kamaz. Ruskému stroji odlétl od kol kámen a zablokoval řízení u Tatry 815 přezdívané "Fat Boy". Následovala obrovská rána do skály, jež měla za následek poškození chladiče a utržení kabiny.

"Byla to strašná pecka. Davida Kiliana bolela hlava ještě z předchozí rány a teď jsme dostali všichni další. Ztratili jsme opravami přes hodinu a půl, ale důležité je, že jsme všichni v pořádku. Samozřejmě to nevzdáváme, vždyť jsme v polovině!" konstatoval Kolomý před dnešním jediným volným dnem v itineráři Dakaru.

V týmu Buggyra začali okamžité po informaci o nehodě horečně pracovat na "minimalizacích ztrát". Vůz se v průběžném pořadí propadl na 17. místo, když včera na ty nejlepší tratil více než dvě hodiny.

Opravy komplikuje velká voda

"Hned, jak jsme se dozvěděli, že měl Martin havárii, tak se snažíme na pondělní etapu od pořadatelů získat žolíka, aby mohli kluci startovat za elitní desítkou. Je tu ale opět problém se záplavami a sportovní komisaři zůstali uvězněni v Bolívii, takže stále nevíme, jestli se nám to podaří,“ uvedl unavený manažer týmu Jan Kalivoda.

Přívalové deště komplikují také opravu vozu V bivaku Saltě jsou pouze závodní vozy a jeden servisní kamion. Další čtyři doprovodné vozy stojí mezi dvěma rozvodněnými řekami a silnice je až do nedělních ranních hodin místního času uzavřena. Dva týmové novinářské vozy musely absolvovat průjezd horami ve výšce nad 4.500 metrů nad mořem, aby se vůbec dostaly do bivaku.

reklama