Kopecký havaroval, ve Finsku vyhrál Grönholm

rav
5. 8. 2007 12:05
Český jezdec nedokončil Finskou rallye
Jan Kopecký za volantem Škody Fabia WRC na trati Finské rallye.
Jan Kopecký za volantem Škody Fabia WRC na trati Finské rallye. | Foto: Motorsport Kopecký

Jyväskylä - Český jezdec Jan Kopecký se Škodou Fabia WRC havaroval ve 21. rychlostní zkoušce Finské rallye a soutěž pro něj skončila.Kopecký byl v té chvíli na desátém místě. Z vítězství se radoval domácí Marcus Grönholm.

"Na jednom z horizontů v úvodu jedenadvacáté rychlostní zkoušky jsme měli špatně napsaný rozpis. Při seznamovacích jízdách jsme nepočítali s tím, že bychom mohli na tomto horizontu skočit. Ocitli jsme se v pravotočivé zatáčce nad tratí a já jsem neměl kontrolu nad vozem," vysvětlil v tiskové zprávě týmu 25letý závodník.

"Reagoval jsem okamžitě, ale přesto jsme spadli do hlubokého příkopu a narazili jsme přední částí vozu do složených klád. Já i Filip jsme v pořádku. Vůz je však poškozen a my jsme nuceni ze soutěže odstoupit," dodal.

Všechny tři nedělní rychlostní testy vyhrál Marcus Grönholm, který tak v čele zvýšil svůj náskok na stájového kolegu od Fordu, dalšího Fina, Mikko Hirvonena na konečných 24,2 vteřiny.

Třetí skončil obhájce titulu Sébastien Loeb s Citroënem. Francouz na vítěze ztratil více než minutu. Už v sobotu skončila soutěž pro Martina Prokopa, který se svým Citroënem také havaroval.

Grönholm si na domácí půdě připsal už sedmé vítězství a v této sezoně se radoval celkově počtvrté. Ve vedení šmapionátu už muž 13bodový náskok před Loebem.

Fin je s vývojem šampionátu velmi spokojený. "Vypadá to výborně, jsem šťastný. Je dobré mít deset bodů, protože nás teď čeká těžká soutěž v Německu," uvedl tovární jezdec Fordu s odkazem na Německou rallye, která začíná 17. srpna.

Připravujeme další podrobnosti

1. Grönholm (Fin./Ford) 2:57:26,1 2. Hirvonen (Fin./Ford) -24,4, 3. Loeb (Fr./Citroën) -1:09,9, 4. Atkinson (Austr./Subaru) -3:02,8, 5. H. Solberg (Nor./Ford) -4:29,4, 6. Pons (Šp./Subaru) -7:00,5, 7. Aava (Fin./Mitsubish) -7:39,6, 8. Ostberg (Fin./Subaru) -9:31,9,  ...Kopecký (ČR/Škoda)  a Prokop (ČR/Citroën) nedokončili