reklama

Kopecký je na Jalta rallye zatím třetí, vede Hänninen

Jan Kopecký za volantem Škody Fabia WRC na trati Finské rallye. Jan Kopecký za volantem Škody Fabia WRC na trati Finské rallye. autor: Motorsport Kopecký
Jediný český jezdec ztrácí na první místo přes minutu

Jalta - Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport je v průběžném pořadí ukrajinské Jalta rallye na třetím místě. Po skončení pátečního programu čtvrtého dílu seriálu Intercontinental rallye challenge je v čele obhájce celkového prvenství v šampionátu a Kopeckého týmový kolega Juho Hänninen z Finska.

Jediný český jezdec na startu ztrácí na Hänninena, jehož prioritou jsou v této sezoně starty v mistrovství světa a v IRC startuje jen příležitostně, 1:07 minuty. Téměř polovinu ztráty ale nabral v posledním pátečním měřeném testu.

Více o rallye:

Hänninenovi i Kopeckému se zatím vyhýbají defekty, které měl například Švéd Patrik Sandell hned tři. Pneumatiku poškodil i po čtvrtku vedoucí Thierry Neuville z Belgie. Aktuálně šestý muž průběžného pořadí se ale propadl výsledkovou listinou zejména díky chybě v pátém měřeném testu, na kterém neudržel svůj peugeot na trati a ztratil přes tři minuty.

V sobotu posádky čeká závěrečných šest rychlostních zkoušek.

Přes bouře i přes kaluže. Kresta posedmé vyhrál krumlovskou rallye Přes bouře i přes kaluže. Kresta posedmé vyhrál krumlovskou rallye Prohlédněte zde

reklama