Kopecký vyhrál potřetí za sebou Rallye Hustopeče

22. 6. 2013 19:47
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál potřetí za sebou Rallye Hustopeče
Jan Kopecký vyhrál v Hustopečích svoji letos druhou soutěž domácího šampionátu.
Jan Kopecký vyhrál v Hustopečích svoji letos druhou soutěž domácího šampionátu. | Foto: Aktuálně.cz

Hustopeče - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál potřetí za sebou Rallye Hustopeče. V dramatickém souboji porazil ve čtvrtém dílu mezinárodního mistrovství České republiky druhého Václava Pecha o 2,2 sekundy. Pech si ale i tak upevnil průběžné vedení v šampionátu.

Úřadující český mistr Kopecký, který v domácím seriálu startuje letos jen příležitostně, bojoval s Pechem o vedení od páteční první rychlostní zkoušky. V šesté erzetě se dnes sice Pech dokázal dostat do čela, ale hned v následném testu jej Kopecký předstihl a první místo udržel až do cíle.

Pilot vozu Škoda Fabia S2000 si připsal druhé letošní prvenství v MMČR, vyhrál i lednovou Jänner rallye, která byla zároveň součástí mistrovství Evropy, jemuž se Kopecký v této sezoně prioritně úspěšně věnuje.

Třetí místo na jihu Moravy obsadil Jaromír Tarabus, který za Kopeckým zaostal o 1:44 minuty.