Kopecký vyhrál Rallye Hustopeče navzdory defektu

Jan Kopecký si ve Škoda Fabia R5 jede pro vítězství na Rallye Hustopeče. Jan Kopecký si ve Škoda Fabia R5 jede pro vítězství na Rallye Hustopeče. autor: Škoda Media
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích.

Hustopeče - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích. V Rallye Hustopeče ho nezastavil ani defekt v páteční etapě, po kterém nabral čtyřicetisekundovou ztrátu.

Druhý soutěžní den za volantem nové Škody Fabia R5 zcela ovládl, vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a navázal na triumfy z Klatov a Českého Krumlova.

V první etapě tři ze čtyř testů vyhrál obhájce prvenství a úřadující šampion Václav Pech v Mini Cooperu a po třech zkouškách měl na Kopeckého 49 sekund k dobru. Od poslední páteční vložky ale vládl výsledkům lídr šampionátu, ze sedmého místa se postupně probil zpět a v celkově sedmé erzetě už definitivně převzal vedení.

"První den neprobíhal podle našich představ. Ale v sobotu jsme se s volbou pneumatik perfektně trefili. Mohli jsme tak ukázat, jak rychlá je nová fabia v těžkých podmínkách," uvedl Kopecký v tiskové zprávě týmu Škoda Motorsport.

V Hustopečích se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli už počtvrté, předtím se jim to podařilo v letech 2011 až 2013.

Pech, který právě v sedmé zkoušce nabral hlavní ztrátu ve výši 26 sekund, zopakoval druhé místo z Českého Krumlova. Celkem za Kopeckým zaostal o 45,1 sekundy, třetí skončil stejně jako v Klatovech Roman Odložilík. Čtvrtý Pavel Valoušek poprvé v sezoně MČR chyběl na stupních vítězů.

Agrotec rallye Hustopeče, třetí díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:26:03,8, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -45,1, 3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -1:04,0, 4. Valoušek, Havelková -1:19,9, 5. Jelínek, Machů (všichni Škoda Fabia S2000) -3:00,8, 6. Cvrček, Šálek (Škoda Octavia WRC) -5:02,1.