reklama

Kopecký vyhrál úvodní městskou erzetu Barum rallye Zlín

Barum Rallye Barum Rallye autor: Jiří Šimeček
Dnes pokračuje 47. ročník zlínské rallye osmi rychlostními zkouškami, cíl první etapy je kolem 21. hodiny.

Zlín - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vstoupil nejlépe do Barum rallye Zlín. Už jistý český šampion, pětinásobný vítěz soutěže a obhájce prvenství z loňského roku ovládl úvodní páteční noční městskou rychlostní zkoušku a druhého Václava Pecha porazil o čtyři sekundy.

Třetí je Rus Alexej Lukjaňuk, jenž v minulém ročníku s Kopeckým bojoval až do posledního měřeného testu o vítězství.

"Městská erzeta je vždy ošemetná, zejména první kolo. Na silnici může být nějaký olej, takže se musíte pozorně dívat a jet opatrně," řekl Kopecký, jenž 9,51 km dlouhou trať absolvoval za 7:03 minuty a hned na začátku na své soupeře najel pár sekund. "Nevím, jaký čas zajeli další kluci, ale neřekl bych, že jsem spokojený. Vždy to může být lepší," uvedl pětatřicetiletý jezdec.

Dnes pokračuje 47. ročník zlínské rallye osmi rychlostními zkouškami, cíl první etapy je kolem 21. hodiny.

Barum rallye Zlín, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. rychlostní zkoušce:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 7:03,0, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -4,1, 3. Lukjaňuk, Arnautov (Rus./Ford Fiesta R5) -4,6, 4. T. Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5) -5,0, 5. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -9,8, 6. Kresta, Starý (Škoda Fabia R5) -10,3, 7. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) -10,7, 8. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -10,8.

reklama