Kornfeil dojel na Sachsenringu těsně za první desítkou

Radek Vičík Radek Vičík
14. 7. 2013 11:41
Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil ukončil na německém Sachsenringu čekání na body a v nedělní Velké ceně Německa třídy Moto3 obsadil 11. místo. Karel Abraham ani Lukáš Pešek na body nedosáhli.
Jakub Kornfeil získal v Německu dalších pět bodů do hodnocení MS.
Jakub Kornfeil získal v Německu dalších pět bodů do hodnocení MS. | Foto: Aktuálně.cz

Sachsenring - Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil ukončil na německém Sachsenringu čekání na body a v nedělní Velké ceně Německa Moto3 obsadil 11. místo.

Karel Abraham ani Lukáš Pešek v MotoGP na body nedosáhli.

Jezdec stáje Redox RW Racing GP tak potenciál využil nového podvozku Kalex KTM, který v Německu nasadil. Kornfeil sice startoval až z 18. místa, ale po několika kolech se dostal do bodované patnáctky, z níž už do konce Grand Prix nevypadl.

"Vím, že pět bodů není taková bodová porce, kterou bychom mohli slavit. Je to ale přísun, který je pro nás hrozně důležitý a je to jakási psychická vzpruha pro všechny v týmu po těch čtyřech závodech s nulou," řekl jezdec.

Marný boj o desátou pozici

Kornfeil se dokonce dlouho držel na desáté příčce, o kterou přišel až na cílové rovince, kde se před něj dostal Australan Arthur Sissis.

"Samozřejmě jsem chtěl skončit na deváté pozici. Dostal jsem se až do skupiny bojující právě o deváté místo, dlouhou dobu jsem ji vedl. Rozhodující ale bylo poslední kolo," dodal český mladík.

Ve třídě Moto3 pokračovala kralování španělských jezdců, pro vítězství si dojel Alex Rins před krajany Luisem Salomem a Maverickem Viňalesem (všichni KTM).

Také závod třídy Moto2 patřil Španělům. Mezi vítězného Jordi Torrese, který vyhrál svoji první Velkou cenu této třídy, a třetího Pola Espargara se vklínil pouze na druhém místě Ital Simone Corsi.

Češi v MotoGP vyšli naprázdno

V elitní třídě MotoGP čeští zástupci na body nedosáhli. Abraham na stroji ART obsadil 18. místo a Pešek v sedle Iody-Suter dojel hned za ním.

Abraham přitom celý víkend trápilo zdraví. "Upřímně řečeno jsem velice rád, že jsem byl schopen závod dokončit. Motorka mi fungovala dobře, tam ten problém nebyl. Zhruba od poloviny závodu jsem začal být hodně unavený a fakt mi to dalo hodně zabrat. Na konci jsem to v podstatě už nemohl vydržet," řekl Abraham.

Pátý závod sezony s pouze španělskými vítězi "zajistil" v Německu Marc Marquez. Nováček elitní třídy vyhrál na Hondě v MotoGP svůj druhý závod, když za sebou nechal dvojici jezdců Yamahy Cala Crutchlowa a Valentina Rossiho.

Na startu závodu chybělo několik zraněných jezdců, k Benu Spiesovi se během pátku a soboty přidali také Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Andrea Iannone.

Moto3: 1. Rins 39:34,735, 2. Salom -0,232, 3. M. Viňales (všichni Šp./KTM) -0,248, 4. Oliveira (Portug./Mahindra) -4,982, 5. A. Márquez (Šp./KTM) -5,201, 6. Vázquez (Šp./Mahindra) -5,456, ...11. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -18,562.

Průběžné pořadí (po 8 ze 17 závodů): 1. Salom 172 b., 2. M. Viňales 158, 3. Rins 142, 4. Folger (Něm./Kalex KTM) 81, 5. A. Márquez 70, 6. Oliveira 69, ...13. Kornfeil 32.

Moto2: 1. Torres (Šp./Suter) 41:19,636, 2. Corsi (It./Speed Up) -2,164, 3. P. Espargaró -2,494, 4. Simón (oba Šp./Kalex) -5,409, 5. de Angelis (San Mar./Speed Up) -7,546, 6. Lüthi (Švýc./Suter) -7,827.

Průběžné pořadí (po 8 ze 17 závodů): 1. Redding (Brit./Kalex) 143, 2. P. Espargaró 120, 3. Rabat (Šp./Kalex) 88, 4. Aegerter (Švýc./Suter) 83, 5. Kallio (Fin./Kalex) 81, 6. Zarco (Fr./Suter) 67.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:14,653, 2. Crutchlow (Brit./Yamaha) -1,559, 3. Rossi (It./Yamaha) -9,620, 4. Bradl (Něm./Honda) -13,992, 5. Bautista (Šp./Honda) -21,775, 6. Smith (Brit./Yamaha) -25,080, ...18. Abraham (ČR/ART) -1:19,683, 19. L. Pešek (ČR/Ioda-Suter) -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 8 z 18 závodů): 1. M. Márquez 138, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 136, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) 127, 4. Crutchlow 107, 5. Rossi 101, 6. Dovizioso (It./Ducati) 74, ...22. Abraham 3.