Kornfeil i Abraham odstartují v Austrálii z páté řady

15. 10. 2011 14:05
Abraham byl patnáctý, Kornfeil třináctý

Phillip Island - Oba čeští motocyklisté odstartují do nedělní Velké ceny Austrálie na Phillip Islandu z páté řady. Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci třídy do 125 ccm třináctý, Karel Abraham skončil v MotoGP patnáctý.

Jednadvacetiletý Abraham, který po pádu a otřesu mozku z Grand Prix Aragonie vynechal minulý závod MS v Japonsku, zopakoval na australském okruhu umístění z pátečních tréninků.

Předčil Španěla Toniho Elíase a Australana Damiana Cudlina, startujícího na divokou kartu. Na dalšího domácího jezdce Caseyho Stonera, nejrychlejšího muže kvalifikace, ztratil 2,079 sekundy.

Checa vyhrál MS superbiků, Smrž v Magny-Cours nedojel
Kornfeil byl v Japonsku 11., Abraham nenastoupil

Šanci na vyšší umístění Abrahamovi zhatil pád v posledním kole, v němž útočil na svůj nejlepší čas. "O to víc mě to mrzí, bylo to jedno z nejrychlejších kol," konstatoval Abraham na svém webu. "Bylo to nepříjemné, zase jsem se uhodil do hlavy, ale snad bych měl být v pořádku," dodal.

Příčinu nehody bude hledat s mechaniky. "Nevím, z jakého důvodu jsem spadl. Jel jsem rovně a při zmáčknutí brdové páčky přední kolo uklouzlo, aniž by bylo v sebemenším náklonu," konstatoval.

Závod by se podle předpovědi měl jet v dešti, který ovlivňoval výkony jezdců i dnes. "Na dešti se mi daří, ale je to mnohem riskantnější. Jestli má pršet, tak ať raději prší už od rána, abychom si trať mohli i vyzkoušet a byli tak dobře připravení na závod," dodal Abraham.

Kornfeilovi vyšly lépe tréninky

Stoner bude na domácí trati na Phillip Islandu útočit na páté vítězství za sebou. V neděli si může zajistit i mistrovský titul, pokud získá alespoň o deset bodů víc než Španěl Jorge Lorenzo. Ten vyjede z druhého místa, ale v kvalifikaci se Stonerem prohrál bezmála o půl sekundy.

Kornfeilovi vyšly v Austrálii lépe tréninky. V kvalifikaci upadl i on a vůči pátku si o dvě místa pohoršil. Osmnáctiletý jezdec zaostal o 1,498 sekundy za vítězným Francouzem Johannem Zarcem.

Také ve třídě do 125 ccm už může být po australském závodu znám nový mistr světa, neboť Španěl Nicolás Terol vede před Zarcem o 31 bodů. Terol byl v kvalifikaci čtvrtý.