reklama

Kornfeil zajel v dešti životní úspěch. Čekal na něj šest let

Jakub Kornfeil slaví se svou stájí Drive M7 SIC Racing Team druhé místo v Silverstonu. Jakub Kornfeil slaví se svou stájí Drive M7 SIC Racing Team druhé místo v Silverstonu. autor: Drive M7 SIC Racing Team
Trvalo to šest let a plných 103 Velkých cen, než se Jakub Kornfeil poprvé v kariéře dočkal umístění na stupních vítězů v závodě světového šampionátu silničních motocyklů.

Silverstone - Trvalo to šest let a plných 103 Velkých cen, než se Jakub Kornfeil poprvé v kariéře dočkal umístění na stupních vítězů v závodě světového šampionátu silničních motocyklů. Na britském Silverstonu mu k tomu v neděli pomohl jeho oblíbený déšť, jediným přemožitelem ve třídě Moto3 byl domácí suverén Danny Kent.

První dva muži závodu Moto3 v Silverstonu:

"První pódium v mistrovství světa, to je něco úžasného. Asi bych nevěřil, že se to dnes až tak podaří," liboval si český závodník.

Déšť Kornfeilovi svědčí

Do závodu přitom po ne úplně vydařené kvalifikaci startoval ze 13. pozice, tedy až páté řady. To jeho krajan a soupeř v jedné osobě Karel Hanika stál v té první, protože zajel druhý nejlepší čas ze všech 36 závodníků.

Ovšem na vodě to Kornfeilovi jezdí a brzy se prodral do vedoucí skupiny. "Když bylo jasné, že pojedeme na mokru, snažil jsem se jen koncentrovat na svou jízdu a co možná nejvíce využít svých dosavadních zkušenosti," popsal své pocity.

V té době byl Hanika mimo hru. Sice se hned dostal do vedení, ale po několika zatáčkách spadl a vrátil se na trať až ve třetí desítce průběžného pořadí.

Naopak Kornfeil se postupně probil až na druhé místo. Na famózního Kenta sice jeho tempo nestačilo, ale před pronásledovateli se snažil držet svůj náskok. "Když jsem jel na druhém místě, kontroloval jsem časy a rozestupy za mnou," popsal rodák z Kyjova.

Šest let čekání skončilo

Déšť stále houstl a k zemi se kromě Haniky (ten spadl hned dvakrát) poroučela celá řada závodníků včetně skvěle jedoucí jediné ženy v seriálu Marie Herrerové, jež se dlouho držela na pátém místě. Celkem vypadla téměř polovina startovního pole. "Podmínky na trati byly vážně složité. Jen sebemenší chybička mohla klidně znamenat pád," přiznal Kornfeil.

Poslední tři kola se na dohled za českého závodníka dostali Italové Niccolo Antonelli a Francesco Bagnaia. Ten druhý brzy spadl, ale vítěz z Brna Antonelli se v jednu chvíli dostal pouhých šest desetin vteřiny za Kornfeila. Víc ovšem nedokázal, a tak se "Kubajz" stal osmým rodákem z území Čech a Moravy na stupních vítězů motocyklového šampionátu.

Kornfeilova radost v cíli:

"Nakonec se mi podařilo uhájit druhé místo a po těch šesti letech je to úžasné stanout na stupních vítězů. Moc děkuju všem v týmu, sponzorům, rodině, fanouškům. Prostě všem, kdo měli tu trpělivost v čekání na první bednu," dodal šťastný Kornfeil, jehož dosavadním maximem v seriálu bylo páté místo.

reklama