Kornfeil obsadil v tréninku na VC Austrálie desáté místo

16. 10. 2015 8:50
Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v tréninku na Velkou cenu Austrálie desáté místo. Karel Hanika zajel ve stejné kubatuře 16. čas. Třetí český účastník seriálu Karel Abraham v Austrálii ze zdravotních důvodů nestartuje.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Phillip Island (Austrálie) - Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil zajel desátý čas v úvodních trénincích Moto3 před Velkou cenou Austrálie. Na okruhu na Phillip Islandu zaostal přesně o sekundu za nejrychlejším mužem dne Miguelem Oliveirou z Portugalska.

Oliveirův týmový kolega Karel Hanika byl o 174 tisícin pomalejší než Kornfeil a ve vyrovnané konkurenci mu to stačilo na 16. místo.

Druhý v trénincích skončil britský lídr šampionátu Danny Kent. Pokud by skončil nejhůře druhý i v nedělním závodě, stane se s předstihem novým mistrem světa bez ohledu na výsledky soupeřů.

V královské MotoGP byl nejrychlejší mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Čech Karel Abraham ze zdravotních důvodů v Austrálii nestartuje.