Kornfeil odstartuje v Malajsii ze čtvrté řady

12. 10. 2013 9:43
Motocyklový závodník Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Malajsie ve třídě Moto3 z jedenáctého místa.
Jakubu Kornfeilovi v kvalifikaci jen těsně unikla první desítka.
Jakubu Kornfeilovi v kvalifikaci jen těsně unikla první desítka. | Foto: Aktuálně.cz

Sepang - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Malajsie ve třídě Moto3 z jedenáctého místa. Lukáš Pešek byl v Sepangu v kvalifikaci nejsilnější kategorie MotoGP předposlední třiadvacátý.

Kvalifikaci Moto3 vyhrál vedoucí jezdec průběžného pořadí šampionátu Luis Salom ze Španělska. Kornfeil za ním zaostal o 1,162 sekundy a odstartuje ze čtvrté řady.

Český jezdec si pochvaloval, jak motorka na osychající trati fungovala.

"Cítil jsem se velmi dobře a postupně se také zlepšoval. Moc jsem si kvalifikaci užil. Je sice škoda, že jsem jezdil sám, ale to na velice pozitivních dojmech nic nemění. Rozestupy nejsou moc velké, takže zítra musím dobře odstartovat, v první zatáčce neudělat stejnou chybu jako v Aragonu a může před námi být dobrý závod," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Pešek v kvalifikaci předčil jen Australana Damiana Cudlina, jenž byl pomalejší o sedm setin. Nejlepší čas na částečně mokré trati zajel španělský lídr MS Marc Márquez, který o tři desetiny vteřiny porazil Valentina Rossiho.

Velká cena Malajsie v Sepangu, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Salom (Šp./KTM) 2:13,867, 2. Masbou (Fr./FTR-Honda) -0,118, 3. Antonelli (It./FTR-Honda) -0,139, 4. Oliveira (Portug./Mahindra) -0,200, 5. Á. Márquez -0,462, 6. Rins (oba Šp./KTM) -0,475, ...11. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -1,162.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:07,063, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,018, 3. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,098, 4. Zarco (Fr./Suter) -0,367, 5. Kallio (Fin./Kalex) -0,574, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -0,685.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:00,011, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,325, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,348, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,567, 5. Pedrosa -0,681, 6. Bautista (oba Šp./Honda) -0,963, ...23. Pešek (ČR/Ioda-Suter) -6,192 - nepostoupil z první části.