Kornfeil odstartuje v Moto3 z čtvrté řady, Hanika z páté

Aktualizováno 14. 6. 2014 15:32
Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska v třídě Moto3 jedenáctý čas a v neděli odstartuje ze čtvrté řady.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Team Calvo

Barcelona - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska v třídě Moto3 jedenáctý čas a v neděli odstartuje ze čtvrté řady. Debutant v mistrovství světa Karel Hanika byl patnáctý a na startovním roštu bude v páté řadě.

Kvalifikaci suverénně vyhrál domácí Španěl Álex Márquez, jenž za sebou druhého Eneu Bastianiniho nechal o více než šest desetin sekundy. Kornfeil za ním zaostal o 1,435 sekundy, Hanika o 145 tisícin víc.

Zatímco Márquez získal první pole position v sezoně, jeho starší bratr Marc v MotoGP letos poprvé kvalifikaci nevyhrál. Mistr světa a lídr šampionátu měl v závěru pád a skončil třetí. Pole position získal jeho krajan a týmový kolega z Hondy Dani Pedrosa, druhý byl s odstupem 115 tisícin další Španěl Jorge Lorenzo.

Abraham nepostoupil do závěrečné části kvalifikace a byl klasifikován jako osmnáctý.

Aktualizujeme...

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Á. Márquez (Šp./Honda) 1:50,232, 2. Bastianini (It./KTM) -0,618, 3. Rins (Šp./Honda) -0,680, 4. Binder (JAR/Mahindra) -0,792, 5. Ajo (Fin./Husqvarna) -1,076, 6. I. Viňales (Šp./KTM) -1,128, ...11. Kornfeil -1,435, 15. Hanika (oba ČR/KTM) -1,580.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:40,985, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,115, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,150, 4. Bradl (Něm./Honda) -0,235, 5. Rossi (It./Yamaha) -0,305, 6. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -0,323, ...18. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.