reklama

Kornfeil se v Sepangu kvalifikoval třetí ve třídě Moto3

Jakub Kornfeil. Jakub Kornfeil. autor: Calvo Team
Jakub Kornfeil v dnešní kvalifikaci potvrdil výborné tréninkové časy a do Velké ceny Malajsie silničních motocyklů ve třídě Moto3 odstartuje na třetím místě.

Sepang - Jakub Kornfeil v dnešní kvalifikaci potvrdil výborné tréninkové časy a do Velké ceny Malajsie silničních motocyklů ve třídě Moto3 odstartuje na třetím místě. Karel Hanika obsadil 12. místo. Karel Abraham v MotoGP obsadí na startu pátou řadu, do níž se probojoval 15. nejrychlejším časem.

Kornfeilovu KTM vedro nezpomalilo

Jasným vítězem kvalifikace nejslabší třídy byl Jack Miller z Austrálie, který ostatní soupeře překonal téměř o půl vteřiny. Druhý skončil Brit John Mcphee, na něhož Kornfeil ztratil desetinu vteřiny.

"Je to úžasný pocit podruhé v sezóně startovat z první řady. Dnes si toho ale považuju mnohem více, protože jsem si všechno zajel sám, kdežto v Mugellu jsem se vytáhl za Fenatim a Millerem," připomněl Kornfeil třetí místo v kvalifikaci na GP Itálie.

Po pátečním monzunovém dešti se dnes museli jezdci vyrovnat v Sepangu s tropickým vedrem, kdy se teplota vzduchu vyšplhala na 32 stupňů Celsia a asfalt měl ještě o dvacet stupňů víc.

"Říká se, že okruh se potí. S rostoucí teplotou je vlhčí, přilnavost klesá a motorkám se taky dvakrát nechce. Já si ale nemůžu na nic stěžovat. Motorka funguje velmi dobře i přes tyto extrémní teploty," pochválil český jezdec svoji KTM.

Abraham si výkon pochvaloval

Pro pole position v MotoGP si i přes pád v posledním tréninku dojel už jistý šampiona Marc Marquez na Hondě, vedle něhož se do první řady postaví týmový kolega Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo na Yamaze.

Abraham vypadl už v první části, kde ho od postupu mezi elitní dvanáctku dělila půlvteřina .I tak si brněnský jezdec připsal jeden z nejlepších kvalifikačních výsledků sezony.

"Byla to divná kvalifikace, výsledek je ale docela povedený. V Sepangu je to strašně hektické. Je to nejdelší okruh, takže když člověk udělá v ostrém kole chybu, ztratí přes dvě minuty času. Přesně to se mi stalo. Bylo to docela těsné, do jediného rychlého kola jsem vjel sedm vteřin před šachovnicovou vlajkou," popsal Abraham svoje dojmy.

V kvalifikaci nejeli Pol Espargaro ani Andrea Iannone, kteří se v Malajsii zranili během předchozího programu tréninků.

V Moto2 byl nejrychlejší lídr seriálu Esteve Rabat, který svého vyzyvatele a týmového kolegu Miku Kallia porazil o 158 tisícin vteřiny.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu:

Moto3: 1. Miller (Austr./KTM) 2:12,450, 2. McPhee (Brit./Honda) -0,459, 3. Kornfeil (ČR/KTM) -0,566, 4. Vázquez -0,590, 5. Á. Márquez (oba Šp./Honda) -0,856, 6. Fenati (It./KTM) -0,984, ...12. Hanika (ČR/KTM) -1,434.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:07,429, 2. Kallio (Fin./Kalex) -0,158, 3. Cortese (Něm./Kalex) -0,277, 4. M. Viňales (Šp./Kalex) -0,325, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -0,420, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -0,446.

MotoGP: 1. M. Márquez 1:59,791, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,182, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,412, 4. Bradl (Něm./Honda) -0,681, 5. Dovizioso (It./Ducati) -0,912, 6. Rossi (It./Yamaha) -0,949, ...15. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

reklama