Kornfeil si vyjel v San Marinu bod, Abraham v úvodu spadl

Španěl letos San Marino naprosto oslnil. Vyhrál jak kvalifikaci, tak samotný závod a zvýšil náskok ve vedení celé série.
Valentino Rossi si svůj návrat na stupně vítězů také užil.
Na startu měli problémy jak Karel Abraham, tak Dani Pedrosa, ke kterému se ještě vrátíme později.
Lorenzo si brzy vypracoval bezpečný náskok a ten si udržel až do cíle.
16. 9. 2012 15:45
Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v závodě Moto3 ve Velké ceně San Marina 15. místo.

Misano - Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v závodě Moto3 ve Velké ceně San Marina 15. místo a získal tak jeden bod do celkového žebříčku.

V třídě MotoGP nedokončil český reprezentant Karel Abraham. Svůj stroj nezvládl už v úvodu závodu, který nakonec vyhrál Španěl Lorenzo.

Další český jezdec Miroslav Popov skončil na 19. příčce. Vyhrál Němec Sandro Cortese a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství světa.

Devatenáctiletý Kornfeil si oproti pozici na startu polepšil o tři místa a bodoval poosmé za sebou a celkově podesáté v sezoně. V dosavadním průběhu šampionátu nedosáhl na body pouze ve Španělsku a Francii, kde nedojel.

Český jezdec, který na Corteseho ztratil 21 vteřin, patnáctým místem vyrovnal své nejhorší umístění v cíli v tomto roce z úvodního závodu v Kataru.

Popov poprvé dojel do cíle

Popov při druhém startu v sezoně dojel do cíle s bezmála minutovým mankem a za svým osobním maximem z loňského závodu v San Marinu ještě v kubatuře do 125 ccm zaostal o šest míst.

V Moto3 se sedmnáctiletý Čech poprvé představil před třemi týdny v Brně, kde dobře rozjetý závod po pádu nedokončil.

Cortese na okruhu v Misanu porazil Španěla Luise Saloma a Itala Romana Fenatiho.

V čele mistrovství má 225 bodů a pět závodů před koncem seriálu zvýšil náskok před druhým Maverickem Viňalesem ze Španělska, který dnes dojel až pátý, na 46 bodů.

Úvod MotoGP poznamenaly nehody

Dramatický začátek měl závod třídy MotoGP. Do kolize se hned v prvním kole dostal jeden z adeptů na celkový triumf Dani Pedrosa a Hector Barbera.

Brzy na to skončil také Abraha. Ten měl problémy už před samotným startem. Kvůli technickým potížím musel startovat z náhradního stroje až jako poslední. V jedné z prvních zatáček nakonec stroj neudržel a spadnul.

Lorenzo si pak v čele vybudoval náskok, který udržel až do cíle. Napínavější byl souboj o druhé místo. To nakonec obsadil Ital Rossi, který v cílové rovince porazil Brita Crutchlowa.

Moto3: 1. Cortese (Něm./KTM) 40:22,100, 2. Salom (Šp./Kalex KTM) -0,467, 3. Fenati (It./FTR Honda) -0,937, 4. Rins (Šp./Suter Honda) -0,974, 5. Viňales (Šp./FTR Honda) -1,145, 6. Folger (Něm./Kalex KTM) -1,180, ...15. Kornfeil (FTR Honda) -21,062, 19. Popov (ČR/Mahindra) -59,685.

Průběžné pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Cortese 225 b., 2. Viňales 179, 3. Salom 169, 4. Fenati 120, 5. Rins 96, 6. Masbou (Fr./Honda) 81, ...14. Kornfeil 53.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 23:11,278, 2. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,395, 3. Iannone (It./Speed up) -1,634, 4. Kallio (Fin./Kalex) -5,078, 5. Rabat (Šp./Kalex) -5,246, 6. Aegerter (Švýc./Suter) -5,570.

Průběžné pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Márquez 238, 2. P. Espargaró 185, 3. Iannone 165, 4. Lüthi (Švýc./Suter) 161, 5. Redding (Brit./Kalex) 115, 6. Kallio 110.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:49,836, 2. Rossi (It./Ducati) -4,398, 3. Bautista (Šp./Honda) -6,055, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -6,058, 5. Spies (USA/Yamaha) -7,543, 6. Bradl (Něm./Honda) -13,272, ...Abraham (Ducati) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Lorenzo 270, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 232, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 163, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) 122, 6. Rossi 120, ...14. Abraham 25.