Abraham v Aragonii devátý, Kornfeil bodoval podeváté v řadě

30. 9. 2012 12:43
Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Aragonie v Moto3 na jednáctém místě a v mistrovství světa bodoval podeváté za sebou.

Alcaňiz - Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Aragonie v královské kategorii MotoGP deváté místo. Jakub Kornfeil v Moto3 dojel jedenáctý a podeváté za sebou v mistrovství světa bodoval, druhý český účastník v nejslabší kubatuře Miroslav Popov závod nedokončil.

Pro Abrahama znamená deváté místo v Aragonii úspěšný návrat na okruh, na němž si začátkem června po pádu při testování vážně poranil ruku a musel vynechat čtyři závody mistrovství světa. Se svou ducati startoval z páté řady a v konečném pořadí si polepšil oproti čtrnáctému času ze sobotní kvalifikace.

Pedrosa porazil Lorenza a stáhl ztrátu

Pro vítězství si den po 27. narozeninách dojel domácí Dani Pedrosa s hondou a udržel se v boji o mistrovský titul. Náskok lídra Jorge Lorenza s yamahou, jenž dnes obsadil druhé místo, stáhnul čtyři závody před koncem sezony na 33 bodů. Třetí skončil Ital Andrea Dovizioso. Abraham na Pedrosu ztratil 57 sekund a celkově je čtrnáctý.

Závod Moto3 vyhrál podruhé v sezoně Španěl Luis Salom a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Cílem projel o 155 tisícin před Němcem Sandro Cortesem, jenž udělal další krok k titulu. Na kontě má 245 bodů a vede seriál již o 51 bodů.

Kornfeil, jenž po sedmnáctém místě v kvalifikaci startoval ze šesté řady, figuruje na průběžné patnácté příčce se ziskem 58 bodů.

Popov, který startoval z posledního místa, závod nedokončil stejně jako v Brně, kde poprvé naskočil do letošní sezony jako náhradník v týmu Mahindra. Cíl viděl jen v Grand Prix San Marina, kde dojel devatenáctý.

Také v třídě Moto2 se z vítězství radoval domácí jezdec. Na třetí triumf v sezoně dosáhl Pol Espargaró, jenž porazil krajana Marka Márqueze, který ale stále vede pořadí šampionátu o 48 bodů.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Salom (Šp./Kalex KTM) 40:56,391, 2. Cortese (Něm./KTM) -0,155, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -0,362, 4. Kent (Brit./KTM) -1,115, 5. Vázquez (Šp./FTR Honda) -1,160, 6. Rins (Šp./Suter Honda) -1,765, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -2,845, Popov (ČR/Mahindra) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Cortese 245 b., 2. Salom 194, 3. Viňales (Šp./FTR Honda) 179, 4. Fenati (It./FTR Honda) 120, 5. Rins 106, 6. Kent 83, ...15. Kornfeil 58.

Moto2:
1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 40:25,260, 2. Márquez (Šp./Suter) -1,447, 3. Redding (Brit./Kalex) -1,743, 4. Iannone (It./Speed up) -1,825, 5. Smith (Brit./Tech 3) -2,193, 6. Zarco (Fr./Motobi) -2,999.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Márquez 258, 2. P. Espargaró 210, 3. Iannone 178, 4. Lüthi (Švýc./Suter) 166, 5. Redding 131, 6. Kallio (Fin./Kalex) 110.

MotoGP:
1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:10,444, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -6,472, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -11,047, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) -11,184, 5. Spies (USA/Yamaha) -13,786, 6. Bautista (Šp./Honda) -28,166, ...9. Abraham (ČR/Ducati) -57,417.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Lorenzo 290, 2. Pedrosa 257, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 179, 5. Crutchlow 135, 6. Rossi (It./Ducati) 128, ...14. Abraham 32.