Kornfeil v kvalifikaci Moto3 v Mugellu obsadil až 21. místo

Aktualizováno 2. 6. 2018 15:08
Český motocyklový závodník v Mugellu nezopakoval dobré výsledky z tréninků, ve kterých byl nejhůře desátý.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr - Rony Lekl

Mugello - Motocyklista Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Itálie v kategorii Moto3 až z 21. místa. Český závodník v dnešní kvalifikaci na nejrychlejšího Jorgeho Martína ztratil přes jednu sekundu a nezopakoval dobré výsledky z tréninků, ve kterých byl nejhůře desátý. Karel Abraham ve třídě MotoGP nepostoupil do druhé části kvalifikace a celkově mu patřila 22. pozice.

Kornfeil se přitom ještě dopoledne ve třetím tréninku blýskl pátou příčkou se ztrátou 35 setin na Martína a ještě vylepšil výkony z pátečních jízd, ve kterých byl desátý a sedmý. V kvalifikaci se mu však nedařilo a 21. místem si vyrovnal nejhorší startovní pozici v dosavadních pěti závodech. Jeho maximem je naopak dva týdny stará druhá příčka z Francie.

Martín naopak ovládl kvalifikaci počtvrté za sebou a v neděli bude útočit na druhé vítězství v sezoně. Za ním se s minimálním rozestupem seřadila japonská dvojice Tacuki Suzuki a Ajumu Sasaki, zatímco vedoucí závodník průběžného pořadí Marco Bezzecchi z Itálie byl pátý.

Pole position v MotoGP vybojvoal k velké radosti domácích fanoušků Ital Valentino Rossi na Yamaze, který porazil Španěla Jorgeho Lorenza s Ducati o pouhých 35 tisícin vteřiny.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:56,634, 2. Suzuki -0,190, 3. Sasaki (oba Jap./Honda) -0,210, …21. Kornfeil (ČR/KTM) -1,044.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 1:46,208, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,035, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,096, …22. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 1:51,575, 2. Schrötter (Něm./Kalex) -0,030, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,067.