Kornfeil v Silverstonu jedenáctý, MotoGP dominuje Lorenzo

17. 6. 2012 16:39
Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil vybojoval v Silverstonu stejně jako před dvěma týdny v Barceloně jedenácté místo.
Jorge Lorenzo slaví další vítězství ve světovém šampionátu.
Jorge Lorenzo slaví další vítězství ve světovém šampionátu. | Foto: Reuters

Silverstone - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil vybojoval v Silverstonu stejně jako před dvěma týdny v Barceloně jedenácté místo a do hodnocení mistrovství světa třídy Moto3 si připsal dalších pět bodů.

Kornfeil poprvé v sezoně dokázal bodovat ve dvou závodech po sobě, jeho maximem ale zůstává desáté místo z Portugalska. Závod vyhrál Španěl Maverick Viňales, který byl nejrychlejší i minule v katalánské Velké ceně, a ujal se vedení v šampionátu.

MotoGP jasně vládl lídr pořadí Lorenzo

Jeho krajan Jorge Lorenzo nadále dominuje šampionátu MotoGP. Tovární jezdec Yamahy zvítězil už potřetí za sebou a celkově počtvrté z šesti závodů sezony, ve zbývajících dvou byl druhý. Ve startovním poli chyběl Karel Abraham, kterému účast v závodě nedoporučili lékaři kvůli zlomenému prstu na ruce.

Lorenzo zvítězil před úřadujícím mistrem světa Caseym Stonerem z Austrálie na hondě, svým dosud jediným přemožitelem v sezoně, který na druhém místě celkové klasifikace ztrácí na španělského lídra už 25 bodů. Třetí místo v závodě i v šampionátu patří Danimu Pedrosovi ze Španělska.

Skvěle jezdí i Crutchlow

Na celkové čtvrté místo se posunul Brit Cal Crutchlow, který se na start postavil i se zlomeným kotníkem po pádu v sobotním tréninku, po němž chyběl v kvalifikaci. V závodě dojel i s takovým handicapem šestý a v klasifikaci předstihl Andreu Doviziosa, který upadl.

Ve třídě Moto2 se z druhého vítězství v sezoně radoval Pol Espargaró ze Španělska na stroji Kalex. Snížil tím na pouhých šest bodů ztrátu na vedoucího muže MS a krajana Marka Márqueze, který skončil v Británii třetí za domácím Scottem Reddingem.

Velká cena Velké Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 38:55,210, 2. Salom (Šp./Kalex) -0,933, 3. Cortese (Něm./KTM) -1,023, 4. Masbou (Fr./Honda) -8,100, 5. Vázquez (ŠP./FTR Honda) -8,414, 6. Kent (Brit./KTM) -8,637, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -20,397.

Průběžné pořadí MS (po 6 ze 17 závodů): 1. Viňales 105 b., 2. Cortese 103, 3. Salom 75, 4. Fenati (It./FTR Honda) 61, 5. L. Rossi (Fr./FTR Honda) 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, ...17. Kornfeil 17.

Moto2: 1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 38:29,792, 2. Redding (Brit./Kalex) -1,462, 3. Márquez (Šp./Suter) -1,521, 4. Iannone (It./Speed Up) -2,851, 5. Corsi (It./FTR) -3,803, 6. Corti (It./Kalex) -7,109.

Průběžné pořadí MS (po 6 ze 17 závodů): 1. Márquez 102, 2. P. Espargaró 96, 3. Lüthi (Švýc./Suter) 96, 4. Iannone 84, 5. Redding 70, 6. Kallio (Fin./Kalex) 46.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:16,429, 2. Stoner (Austr./Honda) -3,313, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -3,599, 4. Bautista (Šp./Honda) -5,196, 5. Spies (USA/Yamaha) -11,531, 6. Crutchlow (Brit./Yamaha) -15,112.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 18 závodů): 1. Lorenzo 140 b., 2. Stoner 115, 3. Pedrosa 101, 4. Crutchlow 66, 5. Dovizioso (It./Yamaha) 60, 6. Rossi (It./Ducati) 58, ...17. Abraham (ČR/Ducati) 4.