reklama

Kornfeil vstupuje do klíčové sezony, chce mezi elitu

Jakub Kornfeil letos usedna na motocykl Kalex KTM týmu Redox RW Racing GP. Jakub Kornfeil letos usedna na motocykl Kalex KTM týmu Redox RW Racing GP. autor: KTM Images
Český fanoušek si v letošní sezoně nebude užívat jen souboj Abrahama s Peškem v MotoGP, ale také boj Jakuba Kornfeila se špičkou třídy Moto3.

Praha - Český fanoušek si v letošní sezoně nebude užívat jen souboj Karla Abrahama s Lukášem Peškem v MotoGP, ale také boj Jakuba Kornfeila se špičkou třídy Moto3.

Přítom právě dvacetiletý jezdec od Hodonína by by měl být hlavní českou nadějí ve světovém šampionátu. Má před sebou čtvrtou kompletní sezonu v nejslabší kubatuře a k dispozici kvaliitní stroj Kalex KTM stáje Redox RW Racing GP. To všechno směřuje k jedinému - k atakování stupňů vítězů kategorie nadějí.

Cílem je nejlepší osmička

"Cílem je určitě top osmička. Když to vyjde, tak to vyjde. Když ne, tak bohužel. Nemyslím si ale, že je to nějak přehnaný cíl. Myslím, že je to cíl, kterého můžeme dosáhnout," uvedl Kornfeil pro web motorkari.cz.

Jeho maximem je zatím celkově dvanácté místo z roku 2011. "Je to stále vyrovnanější, konkurence každým rokem roste a třeba letos tam jede spousta dalších mladých a talentovaných jezdců," podotkl rodák z Kyjova.

Testy nevyšly na výbornou

V posledních čtyřdenních testech v Jerezu zajel Kornfeil desátý čas. Limitovaly ho problémy s výfukem, které by se ale prý neměly v závěru tohoto týdne v Kataru opakovat.

"Testy bych určitě nehodnotil na výbornou, ale taková dvojka trojka by to mohla být. Měli jsme nějaké problémy, hlavně v těch posledních testech jsme se chtěli soustředit na výkon plus některé další věci důležité pro závod, ale museli jsme řešit něco jiného. Celkově ale můžu říct, že jsem spokojený," řekl český jezdec.

Optimismus mu dodává i fakt, že se při testech snažil jezdit sám a nevyužíval pomoci soupeřů. "Když se za někým chytnete, je to pak mnohem jednodušší. Učím se ale jezdit sám a myslím, že se mi to daří," dodal Kornfeil.

reklama