reklama

Král nevyužil v GP2 pole position a ve Valencii nedojel

Josef Král. Josef Král. autor: CDT & Partners
Král dostal smyk a hodiny, načež odstoupil

Valencie - Josef Král nevyužil ve Valencii pole position k bodovému zisku ve sprinterském závodě formulového seriálu GP2. Jednadvacetiletý pilot stáje Arden International po vydařeném startu vedení neudržel a později předčasně odstoupil.

Královi umožnilo start z nejvýhodnější pozice sobotní osmé místo v hlavním závodě, po němž se elitní osmička jezdců řadí na start sprintu v opačném pořadí.

Své vedení po zhasnutí červených světel český jezdec také udržel, ale po kolizi soupeřů za ním musel na trať vyjet zpomalovací vůz. Po restartu závodu Král chyboval a klesl záhy na třetí místo, ani to ale neudržel a nakonec pro něj znamenaly stop smyk a hodiny, po nichž se už na trať nevrátil.

Čtěte také: Dominantní Vettel vstoupí do VC Evropy z pole position

Král tak ve Valencii rozšířil svůj zisk v seriálu o bod na 10 a je devátý. Vede s 34 body Francouz Romain Grosjean ze stáje DAMS, který po sobotním triumfu sprint také nedokončil. První vítězství v GP2 si připsal Mexičan Esteban Guttiérez z týmu Lotus ART, který startoval jako Král z první řady.

Čtvrtý podnik formulového seriálu GP2 ve Valencii (Španělsko):

Sprit: 1. Gutiérrez (Mex./Lotus ART) 43:34,905, 2. Razia (Braz./AirAsia) -12,995, 3. Van der Garde (Niz./Addax) -13,842, ...Král (ČR/Arden) nedokončil.

Průběžné pořadí (po 4 z 9 podniků): 1. Grosjean (Fr./DAMS) 34 b., 2. Van der Garde 33, 3. Valsecchi (It./AirAsia) 30, ...9. Král 10.

reklama