reklama

Král přišel o vedení v britské Formuli BMW

V prvním závodě Formule BMW na Brands Hatch pršelo. Josef Král (vpředu) bojuje s Jordanem Williamsem. V prvním závodě Formule BMW na Brands Hatch pršelo. Josef Král (vpředu) bojuje s Jordanem Williamsem. autor: CDT & Partners
Českému jezdci v Brands Hatch nevyšla první jízda

Brands Hatch - Český závodník Josef Král neuhájil v předposledním podniku britského šampionátu Formule BMW vedoucí příčku.

Po dvou jízdách na slavném Brands Hatch klesl z vedoucí příčky na třetí místo. V kvalifikaci se mu při tom dařilo výborně.

V kvalifikaci na první závod český jezdec zaostal za nejlepším časem jen o 0,019 sekundy. Ve druhé kvalifikaci jej od první řady dělilo ještě méně, pouhá jedna tisícina!

První závod se jel na mokru a pro Krále jezdce se spíše než o souboj se soupeři jednalo o boj s vlastním autem. I přes velkou snahu se propadal výsledkovou listinou a nakonec skončil na desátém místě.

"Tým udělal nějaké změny v nastavení auta, ale to se nedalo prakticky vůbec řídit. Po celou dobu bylo strašně nedotáčivé a pral jsem se s ním v každé zatáčce. Jednou jsem se díky tomu ocitl i mimo trať a utrhl podlahu, ovšem auto už bylo i tak obtížně řiditelné, že jsem to prakticky nepocítil. Tým to vzal celé na sebe a po závodě se mi omluvil," shrnul události v prvním závodě český pilot.

Druhý závod už se jel na oschlé trati, ale i přes další změnu nastavení byl monopost stále hodně neotáčivý. I tak se Král dokázal udržet na druhém místě z vedoucím Švédem Marcussem Ericssonem. Ten se díky dvěma vítězstvím v Brands Hatch posunul do vedení.

"Celý závod jsem jel na samé hranici možností, kolo co kolo, ale Ericsson mi stále o dvě tři desetinky ujížděl. S takhle nastaveným autem jsem nemohl jet rychleji a nakonec jsem byl rád, že jsem skončil druhý," sdělil v cíli Král.

Na programu britské Formule BMW je poslední závod v Knockhillu ve dnech 1. a 2 září.

Výsledky - 1. závod: 1. Ericsson (Švéd.) 21:12.911 min., 2. Arundel (Brit.) -6,205, 3. Mäkelä (Fin. ) -7,385,   10. Král (Česko) -47,819.
2. závod:
1. Ericsson 23:42.064 min., 2. Král - 3,144, 3. Mäkelä -3,406.
Průběžné pořadí: 1. Ericsson 584 bodů, 2. Arundel 571, 3. Král 565.

reklama