reklama

Kubica na titul nemyslí. Na vrchol nám něco chybí, říká

Robert Kubica slaví triumf v GP Kanady 2008. Robert Kubica slaví triumf v GP Kanady 2008. autor: Reuters
Formule jedna má po sedmi závodech překvapivého lídra

Mnichov - Kdo si před letošní sezonou formule jedna myslel, že po sedmi závodech bude v čele jezdeckého šampionátu Robert Kubica? Asi ani jeho nejskalnější fanoušci.

"Určitě je to fajn, když vedete po sedmi závodech šampionát, ale titul získáte, až když jste na prvním místě po osmnácté Velké ceně," krotí přehnaný optimismus překvapivý lídr jezdeckého šampionátu na serveru autosport.com.

"Samozřejmě je to příjemný pocit, ale zůstat na čele bude hrozně těžké," uvědomuje si první vítěz Velké ceny formule jedna ze zemí bývalého východního bloku, že BMW nepatří k favoritům na titul.

"Viděno realisticky, do kvalit Ferrari a McLarenu nám stále ještě trochu chybí," přiznává polský hrdina.

Grand Prix Kanady A to udržel až do cílové rovinky Foto: Reuters
Čtěte více:
Hamilton boural v boxech. V Kanadě vyhrál Kubica
Räikönnen: Stále to nechápu. Hamilton si trest zaslouží

Jeho vítězství v Kanadě prý nijak jeho zvyklosti nezmění. "Po závodě si vždy zanalyzuji, co se stalo, co jsem mohl udělat lépe a co je potřeba zlepšit, to je všechno. Koukáme se dopředu, na další závody. To je to nejdůležitější," prohlásil třiadvacetiletý pilot.

Kubica také přiznal, že posledních dvacet kol v Montrealu bylo i přes nebezpečí jezdecké chyby docela nudných.

"V závěru jsem měl opravdu dobrou rychlost, takže se toho moc nedělo, ale v Montrealu je hodně špatná trať, takže když se dostanete jen 10 centimetrů za okraj, hrozí vám velké nebezpečí," popisoval vedoucí muž šampionátu.

Není to náhoda, říká šéf stáje

Šéf stáje BMW Sauber Mario Theissen pak prohlásil, že i přes první vítězství se jejich cíle nijak nemění a budou se soustředit vždy jen na nadcházející závod.

Grand Prix Kanady Toto šampaňské jistě jezdcům BMW chutnalo Foto: Reuters

"Naším cílem před sezonou bylo změnit počet favoritů ze dvou na tři a poprvé vyhrát. To se nám povedlo, ale samozřejmě nemíníme usnout na vavřínech. Celý tým je obrovsky motivován a těší se na pokračování našich úspěchů," prohlásil Theissen.

"Ale rozhodně se tím nenecháme vyvést z nastaveného kurzu. Příštím cílem je vždy příští závod. To znamená využít naše schopnosti k tomu, abychom dokázali potrestat chyby našich soupeřů. Když to dokážeme, můžeme naše předsezonní očekávání překonat," pokračuje šéf černého koně šampionátu.

Ačkoliv Kubica své šance na zisk titulu shazuje, Theissen tvrdí, že Polákovo vedení není náhodné. "Nikdo, kdo je na čele po sedmi závodech, tam není jen náhodou," upozorňuje.

reklama