reklama

Kubica se do F1 letos nevrátí. Plánuje jezdit WRC

Robert Kubica. Robert Kubica. autor: Rally Trofeo Aci Como
Polský pilot se po havárii již ze zranění zotavil, návrat do formule 1 ale zatím neplánuje.

Berlín - Polský automobilový jezdec Robert Kubica spojil svoji budoucnost v rallye s automobilkou Citroën a bude její barvy hájit v mistrovství světa. Bývalý pilot formule 1 vstoupí do sezony 22. a 23. března v rámci evropského šampionátu na Rallye Kanárské ostrovy, potom má od 11. dubna v plánu start na Portugalské rallye v kategorii WRC2. Pro osmadvacetiletého jezdce to bude v MS premiéra, v této sezoně počítá v elitním seriálu se sedmi starty.

"Než jsem se rozhodl pro tento program, zvažoval jsem řadu možností. Jsem velmi rád, že se mohu vrátit k závodění na nejvyšší úrovni," uvedl v prohlášení Citroënu Kubica, který měl například možnost startovat v seriálu DTM, ale po testovacích jízdách v Mercedesu dal před okruhy přednost rallye.

Kubicovu kariéru ve formuli 1, v níž startoval v letech 2006 až 2010 za stáje BMW, Sauber a Renault, přerušila v únoru 2011 těžká havárie při rallye, po níž téměř přišel o pravou ruku. Za volant se vrátil až v loňském roce opět při rallye.

Kategorie WRC2 ve světovém šampionátu od letoška nahradila dosavadní SWRC. Kubica bude startovat s vozem Citroën DS3 RRC. "Nemám před sebou žádné konkrétní cíle. Ještě se musím v rallye hodně učit a zlepšit. K tomu potřebuji ujet spoustu kilometrů a etap," uvedl Kubica.

reklama