reklama

Lacko byl v Mostě jednou třetí, v průběžném pořadí ME tahačů klesl

Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME v Mostě Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME v Mostě autor: Buggyra
Automobilový jezdec Adam Lacko obsadil třetí místo v dnešním hlavním závodě mistrovství Evropy v Mostě. Ve druhé jízdě ale dojel zástupce týmu Buggyra Racing osmý a v průběžném pořadí šampionátu klesl na třetí pozici.

Na severu Čech se zatím nejvíce dařilo Norbertu Kissovi z Maďarska, který jednou vyhrál a ve druhé jízdě byl po dodatečné penalizaci třetí.

Lacko před začátkem Czech Truck Prix doufal v déšť, přání se mu ale nevyplnilo. Nepřízeň počasí totiž provázela spíše závody dalších kategorií. Do hlavní bodované jízdy vyrazil Lacko po nepříliš vydařené kvalifikaci z třetí řady, na mokré trati se mu podařilo posunout se na 3. místo, ale Kisse s druhým Saschou Lenzem z Německa dojet nedokázal. V závěru se na osychající trati navíc musel bránit atakům Španěla Antonia Albaceteho.

"Kvalifikace byla sázkou do loterie a nám moc nevyšla. Místy byla trať suchá, jinde zase mokrá a nakonec z toho bylo šesté místo. Povedl se mi start do hlavního závodu a svedl jsem několik tvrdých soubojů, ze kterých resultovalo třetí místo. V závěru na mě sice Albacete tlačil, ale pohlídal jsem si správné brzdění i stopu a pozici se mi podařilo udržet," řekl Lacko.

Do druhé handicapové jízdy, do které startuje elitní osmička v obráceném pořadí, vyrazil Lacko opět ze třetí řady, krátce po startu ale klesl na 8. místo, na kterém i dojel. Opět se dařilo Kissovi, který se dokázal posunout na druhé místo a v posledním kole v tvrdém souboji předjel i Němce Andrého Kursima. Následně ale dostal penalizaci a propadl se na třetí místo. Druhý tak dojel další pilot Buggyry Teó Calvet z Francie.

"Klouzala mi spojka a byl problém na přední nápravě, kterou jsme neměli možnost odzkoušet. Takže už víme, co pro neděli změníme," řekl Lacko.

Zadní pohled z tahače Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě. Buggyra |  00:33
reklama