reklama

Lacko má v Le Mans první mečbol. Nadělí si titul k narozeninám?

Adam Lacko v kokpitu své Bugygry. Adam Lacko v kokpitu své Bugygry. autor: Radek Vičík
Adam Lacko přijíždí do Le Mans s náskokem 53 bodů před Jochenem Hahnem. Pokud jich o víkendu získá o šest více než jeho německý rival, bude novým mistrem Evropy tahačů na okruzích.

Le Mans - Adam Lacko je blízko svému životnímu úspěchu. Má na dosah zisk titulu mistra Evropy tahačů na okruzích a už v neděli v Le Mans může pilot Buggyry při dobré souhře okolností slavit.

Pokud český pilot získá ve Francii o osm bodů více než obhájce titulu Jochen Hahn, může jet do Jaramy na závěrečný podnik už jako nekorunovaný král sezony. Titul si může darovat k narozeninám, protože v neděli oslaví 33 let.

Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Prohlédněte zde

Sám Lacko ale bere šanci, že o průběhu sezony může rozhodnout už nyní, s nadhledem. "Je pravda, že s přestávkami závodím s tahači od roku 2003, takže by nebylo od věci konečně vyhrát. Na druhou stranu Jochen čekal ještě déle a dnes je z něj se čtyřmi tituly nejlepší trucker historie."

Lídr šampionátu určitě nesedí doma s kalkulačkou a nepropočítává možné varianty, i když připouští výhodu své aktuální pozice.

"Pokud chtějí Jochen s Norbertem (Kissem) pomýšlet na celkové vítězství, musí dojíždět. Proto nemají důvod závodit na hraně kolize a možného vypadnutí. Jejich souboj o druhé místo bude ještě nejspíše hodně zajímavý," míní jezdec, jemuž by mohlo hrát do karet i předpovídané chladnější počasí a mlha.

Buggyru čeká také boj o titul mezi týmy, kde má dvojice Lacko - David Vršecký k dobru 44 bodů.

Dotlačily by krásné hostesky tahač až na rošt? Takhle to chodí na Slovakia Ringu Dotlačily by krásné hostesky tahač až na rošt? Takhle to chodí na Slovakia Ringu Prohlédněte zde

"Adam šampionátu jednoznačně dominuje a mohli bychom začít slavit s předstihem. Já se spokojím, stejně jako je tomu po celou sezonu, s postavením rychlé asistence. Každopádně ale chci v Le Mans překročit stobodovou hranici a dostat se před Gerda Körbera na sedmé místo," míní dvojnásobný mistr Evropy a čerstvý obhájce titulu šampiona Číny.

Ve Francii jsou na programu po oba víkendové dny vždy dva závody, ten druhý s otočeným pořadím top 8 na startu. Aktuálně.cz vám z Le Mans nabídne zprávy a zajímavosti od zvláštního zpravodaje, který bude na závodech přítomen.

reklama