reklama

Lacko přišel o vítězství v druhém závodě v Le Mans až v posledním kole

Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Le Mans Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Le Mans autor: Buggyra
Až v posledním kole druhého sobotního závodu mistrovství Evropy tahačů v Le Mans přišel český jezdec Adam Lacko o vítězství. Pilot týmu Buggyra Racing na mokré trati dlouho vedl, v samém závěru jej ale předjel lídr šampionátu Norbert Kiss z Maďarska. V hlavním závodě byl Lacko pátý.

Čerstvě sedmatřicetiletý Lacko byl v kvalifikaci pátý a do první jízdy tak odstartoval z třetí řady. První závod na slavné francouzské trati velké drama nenabídl a v popředí se nic nezměnilo. Vyhrál Němec Jochen Hahn, Lacko dojel pátý.

Druhý handicapový závod na mokré trati byl mnohem dramatičtější. Lacko potvrdil, že se mu v těchto podmínkách daří. Z druhé řady se rychle posunul do čela a dlouho jezdil první.

Dařilo se mu odrážet útoky Saschy Lenze z Německa a poté dlouho i Kisse, který předvedl skvělou stíhací jízdu. V posledním kole se maďarskému jezdci povedlo natlačit před Lacka a dojel si pro vítězství.

"Byl to skvělý závod pro fanoušky i pro nás. Měli jsme dnes trošku problém s nastavením, brzdy nefungovaly ideálně. Uvidíme zítra. S druhým místem jsem ale spokojený," řekl Lacko, který je v průběžném pořadí ME nadále druhý.

Mistrovství Evropy tahačů v Le Mans:

1. jízda: 1. J. Hahn (Něm./Iveco) 23:28,980, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,728, 3. Kiss (Maď./MAN) -2,157, …5. Lacko (ČR/Buggyra) -14,359.

2. jízda: 1. Kiss 27:05,581, 2. Lacko -0,952, 3. Lenz (Něm./MAN) -1,529.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 149, 2. Lacko 130, 3. Lenz 127.

reklama