reklama

Lacko se v Zolderu posunul na průběžně druhé místo v ME tahačů

Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Mostě Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Mostě autor: Buggyra
Automobilový jezdec Adam Lacko se v belgickém Zolderu posunul na průběžně druhé místo v mistrovství Evropy tahačů. Po sobotní první letošní výhře v neděli pilot Buggyry obsadil dvakrát druhé místo a po třech Velkých cenách předstihl Saschu Lenze z Německa. V čele je nadále Maďar Norbert Kiss, Lacko ale snížil svou ztrátu na 14 bodů

Šestatřicetiletý Lacko zajel v dnešní kvalifikaci třetí čas, ale do hlavního závodu nakonec odstartoval z první řady. Původně nejrychlejší Kiss totiž dostal trest za porušení pravidel v parc fermé ze strany svého týmu a byl sesazen na poslední místo.

Hned po startu se do čela dostal šestinásobný evropský šampion Jochen Hahn z Německa, který si dojel pro první letošní výhru. Lacko byl druhý, Kiss po stíhací jízdě čtvrtý.

"Start z druhého místa dost změnil situaci a samozřejmě jsem toho chtěl využít. Snažil jsem se dostat na první místo, ale Jochen byl trošku rychlejší. Udržel jsem ale druhé místo. Pár soubojů tam bylo, ale byl jsem spokojený," řekl Lacko.

Do druhého handicapového závodu odstartoval ze čtvrté řady, po startu se ale dokázal rychle posouvat vpřed a ve druhém kole byl již druhý za Kissem, kterému se také úvod závěrečné jízdy v Belgii vydařil. Na stupních vítězů nejrychlejší dvojici doplnil druhý pilot Buggyry Téo Calvet z Francie.

Mistrovství Evropy pokračuje čtvrtým dílem za dva týdny v Le Mans.

Mistrovství Evropy tahačů v Zolderu:

3. jízda: 1. J. Hahn (Něm./Iveco) 23:53,034, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -3,076, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,968, …13. Kolocová (ČR/Buggyra) -43,406.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 23:49,729, 2. Lacko -2,822, 3. Calvet (Fr./Buggyra) -16,005, …13. Kolocová -43,111.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 127, 2. Lacko 113, 3. Lenz (Něm./MAN) 109.

reklama