reklama

Lacka na cestě k premiérovému titulu čeká zrádný Zolder. Kamiony tu létaly vzduchem

Adam Lacko v Buggyře v boxech. Adam Lacko v Buggyře v boxech. autor: Radek Vičík
Adam Lacko přijel do Zolderu s jasným cílem, minimálně si udržet 60bodový náskok v čele mistrovství Evropy tahačů na okruzích.

Zolder - Evropský šampionát okruhových tahačů vstupuje do klíčové fáze. Prvním z tria závodních víkendů, které ukončí tuto sezonu, o tomto víkendu hostí belgický Zolder. Adam Lacko do Belgie přijel jako jasný lídr šampionátu a v čele Poháru konstruktérů je jeho tým Buggyra.

Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Prohlédněte zde

"Historicky jsme ještě nikde neměli šampionát tak dobře rozjetý a jak jsme ukázali v minulosti, koncovky zvládáme," uvedl manažer týmu Jan Kalivoda a připomněl tituly Gerda Körbera, Marca Bösigera a Davida Vršeckého.

"Tři závody před koncem vede Adam o 60 bodů, opravdu se jedná o velký náskok. Na druhou stranu si pamatuji tuším na ročník 2012, kdy Hahn prohrál s Albacetem v Zolderu o 51 bodů," dodal manažer roudnické stáje.

Adam Lacko zůstává v klidu. Přesto si uvědomuje nástrahy, které s sebou technicky mimořádně náročná, rychlá a nebezpečná trať přináší .

"Nechci, aby to znělo přehnaně sebevědomě, při normální konstelaci by to pro mě nemělo být žádné drama. V Zolderu se ovšem dějí občas velké věci," připomněl Adam rok 2013, kdy se po hromadné havárii startovalo nikoli tradičním letmým startem, ale jezdci najížděli do úvodní šikany na základě dosažených časů.

Velká havárie na startu v Zolderu v roce 2013:

"Zolder neodpouští ani malé chybičky. Potřebuji body a boduje ten, kdo dojíždí. Každopádně nejlepší obranou je útok a taktiku budeme stanovovat závod od závodu. Z vlastní zkušenosti vím, že nejbezpečněji je na čele. Někdo mi říkal, že jsem ve stejné situaci jako Rosberg v loňském závěru šampionátu F1. Pokud budu dojíždět druhý, je titul doma. Ale já rád vyhrávám," dodal 32letý pilot.

V boji o titul mezi jezdci ho podpoří opět Vršecký. "Chci v maximální možné míře pomoci Adamovi a udělat nějaké body do Poháru konstruktérů. Asi neřeknu nic moc překvapivého, ale naše taktika bude vycházet z toho, že zatímco konkurence v čele s Jochenem Hahnem musí, Adam může," řekl Vršecký David, kterého čeká prestižní souboj o sedmé místo s bývalým stájovým druhem Gerdem Körberem.

"Vzhledem k neúčasti v prvních dvou závodech je průběžné osmé místo uspokojivé. Sedmička ale vypadá lépe,"  dodal usměvavý pilot i konstruktér Buggyry.

V Zolderu jsou na programu dnes i v neděli dva bodované závody. Do druhého vždy nejlepší osmička pilotů z výsledkové listiny úvodního podniku startuje v opačném pořadí.

reklama