reklama

Výpověď i omluva. Hra o motorky v Brně se přiostřila

Světový šampionát silničních motocyklů se na Masarykově okruhu možná letos pojede naposledy. Světový šampionát silničních motocyklů se na Masarykově okruhu možná letos pojede naposledy. autor: Reuters
Zástupci brněnského Automotodromu formálně vypověděli smlouvy po pořádání Grand Prix v roce 2015. Šéfka okruhu se zároveň omluvila za svoji tvrdou kritiku výše státní dotace.

Brno - Zástupci brněnského Automotodromu formálně vypověděli smlouvy pro pořádání Grand Prix České republiky silničních motocyklů v roce 2015.

Stalo se tak o víkendu během závodu světového šampionátu na německém Sachsenringu.

Pokračuje tak licitace mezi akciovou společností Automtodrom Brno a státními a regionálními orgány ohledně výše finanční pomoci na závod, na němž podle svých slov organizátoři prodělávají ročně desítky milionů korun.

"Přes veškeré úsilí představitelů státu se zatím nepodařilo nalézt systémové řešení financování pro rok 2015 a případně roky další a přetrvává situace, kdy Automotodrom Brno není schopen garantovat úhradu zalistovacího poplatku na rok 2015 a musí odložit i jednání o letech následujících," uvedla v dnešním tiskovém prohlášení šéfka Masarykova okruhu Ivana Ulmanová.

"Na základě těchto skutečností jsem neměla jinou možnost, než Carmelu Ezpeletovi předat formální výpověď smlouvy mezi společností Dorna SPORTS a Automotodromem Brno zajišťující konání závodu MotoGP - Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně do roku 2015 včetně," dodala Ulmanová.

Promotér chce mluvit se Sobotkou

Pořádání letošního závodu, který je naplánován na 15. až 17. srpna, ohroženo není. Zástupci okruhu však stále trvají na tom, že není zajištěn dostatek prostředků k vyrovnanému financování závodu Grand Prix České republiky 2014.

"Moje prvotní reakce na výši uznané podpory, byla neadekvátní. Tlak posledních měsíců je obrovský a pocit zodpovědnosti leckdy uvolní nechtěné emoce. Tímto ještě jednou děkuji všem členům vlády  České republiky za přiznání podpory, velmi si toho vážím," pokusila se Ulmanová otupit ostří své předchozí kritiky výše přiznané dotace.

O osudu Velké ceny v letech 2015 a  později se pravděpodobně rozhodně v polovině srpna, kdy se vedení Automotodormu znovu sejde s Carmeem Ezpeletou, šéfem organizace Dorna pořádající MS silničních motocyklů.

"Pan Ezpeleta při našem jednání vyjádřil zájem setkat se s předsedou vlády České republiky a já bych byla velmi potěšena, kdyby pan premiér přijal naše pozvání a toto setkání se uskutečnilo právě při příležitosti Grand Prix České republiky," dodala Ulmanová.

reklama