reklama

Loeb je blízko triumfu v Monte Carlu

Posádka Sebastien Loeb a Daniel Elena v Citroenu C4 na Rallye Monte-Carlo. Posádka Sebastien Loeb a Daniel Elena v Citroenu C4 na Rallye Monte-Carlo. autor: Reuters
Valence - Francouzský mistr světa Sébastien Loeb se po sobotě výrazně přiblížil triumfu na Rallye Monte Carlo, která je tradičním zahajovacím závodem šampionátu v automobilových soutěžích.

Jednička týmu Citröen zakončila dnešní třetí etapu na prvním místě s náskokem více než půl minuty, přičemž v neděli je už na programu pouze tříkilometrová supererzeta na okruhu v Monte Carlu.

Pokud se nestane nic mimořádného, bude hned v prvním závodě sezony bodovat český jezdec Jan Kopecký. Pilotovi fabie patří osmá pozice a jeho pronásledovatelé jsou za ním o více než minutu zpět.

Vítěz předchozích tří ročníků MS Loeb dnes sice zaznamenal nejrychlejší čas jen v jedné ze šesti rychlostních zkoušek, přesto tradičně jistou jízdou zvýšil svůj náskok v čele oproti pátku. Před svým týmovým kolegou Danim Sordem nyní vede o 31,1 sekundy, vicemistr světa a obhájce loňského vítězství Marcus Grönholm na fordu už má odstup 1:23,6 minuty.

Souboj o čtvrté místo svedou v neděli na 2,8 km dlouhé superspeciálce v Monaku jiný Fin Mikko Hirvonen na fordu s Australanem Chrisem Atkinsonem na subaru, které dělí jen osm desetin sekundy.

Kopecký v sobotu podával na tratích v okolí Valence své nejlepší výkony - ve třetí a čtvrté erzetě se blýskl čtvrtým nejlepším časem. Přesto se na jeho osmé místo dotahoval Fin Jarri-Matti Latvala, jenž měl před sobotním posledním testem ztrátu jen pět sekund. Závěr etapy však nezvládl, narazil se svým fordem do skály a vypadl z první desítky.

Výsledky - po 3. etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 3:08:36,2, 2. Sordo (Šp./Citroën) -31,1, 3. Grönholm -1:23,6, 4. Hirvonen (oba Fin./Ford) -2:28,6, 5. Atkinson (Austr./Subaru) -2:29,4, 6. P. Solberg (Nor./Subaru) -3:06,0, 7. Gardemeister (Fin./Mitsubishi) -3:38,3, 8. Kopecký (ČR/Škoda) -4:36,4, ... 19. Prokop (ČR/Citroën) -24:27,1.

reklama