Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye

22. 8. 2010 14:01
Francouz zvýšil své vedení v čele MS

Trevír - Francouzský pilot Sébastien Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye a zvýšil své vedení v čele mistrovství světa. Šestinásobný světový šampion na citroënu vedl na asfaltových tratích v okolí Trevíru od první rychlostní zkoušky a španělského týmového kolegu Daniho Sorda na druhém místě porazil o 51,3 sekundy.

Očekávaný úspěch Citröenu podtrhl třetí pozicí Loebův krajan Sébastien Ogier, který zaostal už o dvě a čtvrt minuty. Ztratil tak v průběžném pořadí další body na Loeba, jenž po 59. triumfu v kariéře směřuje za sedmým titulem mistra světa za sebou.

Český pilot Martin Prokop s Fordem Fiesta podlehl v těsném souboji o vítězství hodnocení S-WRC švédskému soupeři Patricku Sandellovi na Škodě Fabia. Úřadující juniorský mistr světa skončil druhý o 4,7 sekundy, celkově byl jedenáctý.

Podívejte se

Mistrovství světa v rally - Německo, 2. etapa, podívejte se
Mistrovství světa v rally - Německo, 1. etapa, podívejte se

Loeb má po deváté soutěži třináctidílného šampionátu v celkovém hodnocení náskok 58 bodů a může teoreticky slavit už za tři týdny v Japonsku. Pokud by tam šestatřicetiletý Alsasan vyhrál, musel by Ogier k udržení naděje na titul skončit nejhůře šestý.

Nejlepším jezdcem jiné značky než Citroënu byl vítěz červencové Finské rallye Jari-Mati Latvala na fordu, jenž obsadil čtvrté místo se ztrátou 20 sekund na Ogiera. Další Fin a jeho kolega, vicemistr světa Mikko Hirvonen, rallye nedokončil kvůli technickým problémům.