reklama

Zraněného Lorenza čeká měsíční pauza, nepojede ani Pedrosa

Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo autor: Reuters
Zraněný motocyklový mistr světa Jorge Lorenzo vynechá po reoperaci zlomené klíční kosti i Velkou cenu USA, kterou bude v příštím týdnu hostit Laguna Seca.

Barcelona - Zraněný motocyklový mistr světa Jorge Lorenzo vynechá po reoperaci zlomené klíční kosti i Velkou cenu USA, kterou bude v příštím týdnu hostit Laguna Seca. Do šampionátu se vrátí až po letní přestávce při Grand Prix Indianapolis 18. srpna.

Hvězdný Španěl měl nehodu v pátečním tréninku na Velkou cenu Německa a při dopadu na levé rameno si poškodil titanovou destičku, kterou mu lékaři implantovali teprve před dvěma týdny po podobné nehodě v Assenu.

Zatímco v Nizozemsku tehdy po chirurgickém zákroku Lorenzo závodil a dojel pátý, na Sachsenring už se nevrátil a po operaci v Barceloně oznámil pauzu. "Už nechci riskovat. Budu se zotavovat. Uvidíme se v Indy," vzkázal šestadvacetiletý jezdec na twitteru.

VC Německa nepojede ani Pedrosa

Na Sachsenringu nepojede vedle druhého muže aktuálního pořadí ani lídr šampionátu Dani Pedrosa rovněž ze Španělska. Ten upadl v sobotu a přivodil si otřes mozku a vlasovou zlomeninu klíční kosti. Se startem dnes počítal, ale nakonec nenastoupil ani do takzvaného warm upu, protože mu lékaři zjistili potíže s krevním tlakem.

Pedrosa tím přišel o šanci zvýšit náskok v celkové klasifikaci, ve které před Lorenzem vede o devět bodů. Naopak třetí v pořadí další Španěl Marc Márquez má v případě vítězství možnost převzít vedení.

reklama