reklama

Plochodrážník Lukáš Dryml ukončil kariéru, chybí mu jiskra

Lukáš Dryml. Lukáš Dryml. autor: Eduard Erben
Český plochodrážník Lukáš Dryml dnes oficiálně ukončil aktivní kariéru.

Praha - Český plochodrážník Lukáš Dryml dnes oficiálně ukončil aktivní kariéru. Bývalý účastník elitního seriálu Grand Prix, který ve středu oslaví 33. narozeniny, postrádá do dalšího závodění tu správnou jiskru a motivaci. Chce se nyní naplno věnovat rodinné firmě a své rodině.

Dryml netajil, že má za sebou hodně složité rozhodování. "A je to pro mě opravdu hodně emotivní chvíle. Vše se ve mně pomalu hromadilo, člověk o tom přemýšlí delší dobu, u mě to trvalo zhruba od ledna. Vyhodnotil jsem si pozitivní věci a negativa a nakonec dospěl k názoru, že bude nejlepší rozloučit se s čistým štítem," řekl Dryml na tiskové konferenci v Praze.

Hlavním důvodem konce kariéry je prý chybějící motivace. "Já bych třeba asi dál vyhrával tady v českém prostředí, ale měl jsem to v sobě vždy nastavené tak, abych se poměřoval se světovou špičkou. A už tam není ta správná jiskra, ta ochota dávat tomu plných sto procent. V takovém případě považuju za lepší to nechat být," vysvětlil Dryml.

Pardubický rodák, který brázdil svět levotočivých zatáček společně se starším bratrem Alešem, byl evropským šampionem jezdců do 19 let (2000) a mistrem světa do 21 let (2002). Se svým sourozencem pak v letech 2004 a 2007 dobyli titul mistrů Evropy v závodě dvojic.

reklama