reklama

Kvapil si vyzkoušel Dakar v novinářském autě, příští rok už chce zase závodit

Lukáš Kvapil. Lukáš Kvapil. autor: Archiv Lukáše Kvapila
Lukáš Kvapil se chce příští rok vrátit do závodního pole Rallye Dakar, Motorku vymění za dvě stopy.

Praha - Češi nebyli na Rallye Dakar jen v roli závodníků, mnozí se s konvojem pohybovali jako novináři. Byl mezi nimi také Lukáš Kvapil, který loni závodil na motorce. A závodit chce zase.

"Když se loni v červnu uzavíraly přihlášky, byl jsem ještě v nemocnici, takže jsem o startu nemohl uvažovat. Tak jsem využil možnosti vydat se na Dakar jako novinář," vysvětlil závodník, který za pomoc zraněnému soupeři získal Cenu Fair play.

Novou roli si profesionální voják, který na cestu do Jižní Ameriky dostal od armády dovolenku, pořádně užil. 

"Účastnit se závodů za volantem vozu, a ne přímo jako závodník, je úplně jiný pocit a nová zkušenost. Vyzkoušel jsem si trať se vším adrenalinem, co přináší závodníkům, jen bez stresu z dojetí do cíle. Dostal jsem se do zákulisí týmů a s nadhledem se snažil přenášet pocity jezdců i skvělou atmosféru rallye všem fanouškům, kteří nemají příležitost se dostat takto blízko," popsal své dojmy Kvapil, jenž v rámci soutěže natáčel pořád pro televizi Prima.

Jihoamerické dobrodružství bere jako dobrou přípravu na přípravný návrat na Dakar. Zatím stále sonduje možnosti, ale jedno ví jistě: určitě se z jedné stopy přesune do dvou.

"Jízdu v autě jsem si naostro vyzkoušel letos a mám i zkušenosti s kamiony. Řídil jsem vozy od tří do devíti tun při testech v Dubaji pro Vojenský opravárenský podnik," vysvětlil jezdec, jenž si právě ve VOP nechal upravit sériový Ford Ranger. V něm se tak mohl několikrát vydat přímo na trať rychlostních zkoušek Dakaru. Příští rok by Kvapil byl hlavičkou své stáje LR Horse Power rád už závodil ve voze s "ostrým" závodním číslem.

Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2018 Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2018 Prohlédněte zde
reklama