reklama

Má dostat Hamilton přidáno?

Lewis Hamilton Lewis Hamilton autor: Reuters
Hamilton by měl dostat podle otce v McLarenu přidáno

Magny Cours - Skvělé výkony Lewise Hamiltona v mistrovství světa formule 1 by se měly podle jeho otce odrazit i na bankovním kontu britského nováčka v seriálu.

Podle španělského listu Marca Anthony Hamilton, který dělá svému synovi manažera, chce po vedení týmu McLaren, aby vylepšil dvaadvacetiletému jezdci finanční podmínky.

K nynějšímu ročnímu platu 300 tisíc dolarů by podle jeho představ měly přibýt další tři miliony. Překvapivý lídr šampionátu by se tak alespoň trochu přiblížil mnohamilionovému kontraktu svého týmového kolega Španěla Fernanda Alonsa, dvojnásobného mistra světa.

Hamilton se po třetím místě v Magny Cours připravuje na netrpělivě očekávaný debut v F1 na domácí půdě, v neděli vyrazí do Velké ceny Británie v Silverstonu s náskokem 14 bodů na Alonsa. Porážka od obou vozů Ferrari v nedělním závodě ho nechává klidným.

Nerozhodila ho ani více než půlminutová ztráta na vítěze Grand Prix Francie Fina Kimiho Räikkönena. "Myslím, že na tom můžeme být pořád velmi dobře. Tým velmi tvrdě pracuje na zlepšení, víme, že příště budeme rychlejší.

Pokud budeme dál podávat spolehlivé a vyrovnané výkony, nevidím důvod, proč bychom nemohli bojovat o vítězství," uvedl Hamilton, který po všech osmi letošních závodech stanul na stupních vítězů.

reklama