reklama

Majitel Red Bullu hasí spory: Nemáme týmovou jedničku

Mark Webber se radí s týmem Mark Webber se radí s týmem autor: Sport
Problémy s křídly v Británii byly výjimkou, říká

Vídeň - Rakouská stáj formule 1 Red Bull bude nadále pokračovat v zaběhnutém systému, nebude mít žádnou týmovou jedničku. Ambiciózní tým má zatím zřejmě nejrychlejší vůz, stále ho ale limitují zbytečné chyby a zřejmě i určité neshody.

Čtěte také: Webber vyhrál v Silverstone, Ferrari opět nebodovalo

Poslední konflikt vyšel na světlo světa po VC Británie, kdy sice závod vyhrál Mark Webber, ten si ale v cíli postěžoval, že mu mechanici odebrali přední křídlo, které pak dali jeho týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi.

"Kdybych věděl, k čemu tady bude docházet, tak bych tu smlouvu neprodloužil," prohlásil. Vettel nakonec ale do boje o první místo nezasáhl, neboť kvůli defektu na začátku závodu musel do depa, a dojel tak nakonec až sedmý.

Obrazem: McLarenům se v Británii nedaří. Naopak dominují Red Bully Obrazem: McLarenům se v Británii nedaří. Naopak dominují Red Bully Prohlédněte zde

Zpět tak byly spekulace o rivalitě a zhoršení dobrých vztahů. Tým pak slíbil, že si s jezdci o různých věcech pohovoří, aby se situace nevymkla kontrole.  

"Bylo to zbytečné, ale zase na druhou stranu Mark neudělal nic hrozného," prohlásil pak na stránkách Autosportu samotný majitel stáje Dietrich Mateschitz.

Mistr světa bude buď Webber nebo Vettel

A slíbil, že Webber bude mít stejnou šanci, jako Vettel. Australan je totiž nyní třetí a ztrácí na vedoucího Lewise Hamiltona sedmadvacet bodů. Vettel je pak sice čtvrtý, ale postrádá ještě o sedm bodů víc.

"Nemáme žádnou jedničku nebo dvojku. Oba jezdci mají naprosto stejné monoposty. Problém s předními křídly v Silverstonu byl výjimkou. Nemůžete přeci plánovat, kdo se stane šampionem. Oba dva jezdci ví, že se musí navzájem porazit, ale také mají jasno, že toho druhého potřebují," tvrdí Mateschitz.

Otevřené rivality se proto nebojí.

"Myslím, že to není pravděpodobné, ale vyloučit se to také nedá. A když k tomu dojde, tak Bože, vždyť se bavíme o závodech. Rčení o krvi, potu a slzách není náhodné," míní Mateschitz.

Zda se tedy vzájemné vztahy zlepšily, či naopak, se může ukázat během tohoto víkendu, kdy je v plánu VC Německa

"Jestli se mě ptáte, kdo bude mistrem, pak vám odpovím, že to bude jeden z našich závodníků. Ale pravidlo zní, že se do toho nesmí zasahovat z boxů. To bychom si pak sami vyvolali problémy," uzavřel rakouský podnikatel. 

reklama