reklama

Manor Marussia vymění motory Ferrari za Mercedes

Monoposty Manor Marussia vymění v příští sezoně motory Ferrari za momentálně nejvýkonnější Mercedes. Monoposty Manor Marussia vymění v příští sezoně motory Ferrari za momentálně nejvýkonnější Mercedes. autor: Manor Marussia F1 Team via Facebook
S příchodem nové stáje Hass do formule 1, která bude poháněna motory Ferrari, opustí příští rok italské agregáty tým Manor Marussia. Nejslabší účastník letošní sezony bude od sezony 2016 používat agregáty Mercedes.

Londýn  - Nejhorší stáj mistrovství světa formule 1 Manor Marussia bude od příští sezony využívat motory Mercedes, jehož tovární tým je naopak nejsilnější v seriálu. Marussia, jež se po loňských finančních problémech na poslední chvíli zachránila v šampionátu, nyní druhým rokem využívá pohonné jednotky Ferrari.

Nové partnerství je součástí velkých změn na poli motorů ve formuli 1. Renault po sezoně převezme tým Lotus, jemuž dosud dodával motory Mercedes. S Renaultem naopak končí kvůli nespokojenosti oba týmy Red Bullu, které jednají s Ferrari.

Mercedes kromě svého továrního týmu, jenž je úřadujícím vítězem Poháru konstruktérů, dodává motory také Williamsu a Force India. Pomoc přímému rivalovi Red Bullu však odmítl.

Čtvrtým dodavatelem motorů ve formuli 1 je od letoška Honda, která ale má velké problémy a bude nadále zásobovat pouze McLaren.

Marussia v této sezoně ještě nebodovala. Jediné dva body během čtyřletého působení v F1 získal loni v Monaku díky devátému místu zesnulý francouzský pilot Jules Bianchi.

reklama