reklama

Massa málem přejel šéfa Ferrari: Ještě, že jsem řídil já

Nebezpečí na trati při trénincích formule 1 v Rakousku.
Stáj Ferrari se postarala o největší rozruch v tréninkovém dnu před Velkou cenou Rakouska formule 1.

Spielberg - Stáj Ferrari se postarala o největší rozruch v tréninkovém dnu před Velkou cenou Rakouska formule1 (Více o pátečních trénincích ZDE!).

Ve Spielbergu si tým se vzpínajícím se koněm ve znaku prožil chvilku strachu, když jeho šéfa Maurizia Arrivabeneho v boxech málem přejel bývalý pilot Ferrari Felipe Massave williamsu. Po skončení jízd zavládla v italské stáji radost, protože nejrychlejším mužem dne byl Němec Sebastian Vettel.

Arrivabene málem skončil pod koly Massova vozu, když se pokusil přejít uličku v boxech právě ve chvíli, kdy konkurenční tým vyslal brazilského pilota na trať. Massa stihl přibrzdit a Arrivabene uskočit, oba později přešli incident úsměvem.

"Myslím, že nebezpečné to bylo především pro něj. Ale zastavil jsem a pak jsme se tomu zasmáli," popsal později situaci Massa. "Říkal jsem mu, ať je rád, že jsem v tom autě seděl já; být to někdo jiný, mohl už být zraněn."

Arrivabene měl důvod k úsměvu i při pohledu na výsledkovou listinu. Nečekané první místo v ní patřilo Vettelovi, který o pouhých 11 tisícin předčil favorizovaného Němce Nica Rosberga z Mercedesu.

reklama