reklama

Lacka připravila rozbitá převodovka o kus náskoku v čele ME, v druhé jízdě se probíjel zezadu

Vůz Adama Lacka skončil po první jízdě kvůli poruše převodovky předčasně v péči mechaniků Buggyry. Vůz Adama Lacka skončil po první jízdě kvůli poruše převodovky předčasně v péči mechaniků Buggyry. autor: Buggyra
Adam Lacko nedokončil v Zolderu první závod, v druhém se z posledního místa na startu prodral na konečné páté místo.

Zolder - Adam Lacko si udržel jasné vedení v čele evropského šampionátu tahačů na okruzích. Ovšem sobota na belgickém Zolderu přinesla technické problémy, které umožnily rivalům smazat část jeho náskoku. Před nedělí na závodníka Buggyry ztrácí druhý celkově Jochen Hahn 44 bodů.

Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Prohlédněte zde

Všechno přitom vypadalo skvěle, pilot roudnické stáje vyhrál kvalifikaci a po startu prvního závodu si udržel vedení. Pak ale začal vůz zpomalovat a rozbitá převodovka znamenala konec nadějí.

"Nevím, co se stalo, ale najednou nešlo zařadit. Je to škoda to takto dramatizovat. Mám pocit, že Zolder pro mě začíná být prokletý," povzdechl si rodák z Čeladné.

Soupeřům tak svitla naděje snížit 60bodový náskok, s nímž český pilot do Belgie přijel. Pro čtvrté vítězství v sezoně si dojel Norbert Kiss v Mercedesu, Lackův nejbližší rival Hahn za volantem Iveca byl druhý. Prapor Buggyry držel nahoře pátým místem David Vršecký.

Do druhého sobotního závodu Lacko vyrážel z poslední řady. 32letý jezdec předvedl skvělou stíhací jízdu, která mu přinesla páté místo. Ovšem i tentokrát se před ním umístili Kiss na druhém a Hahn na čtvrtém místě. Vršecký si dojel pro bod za desátou pozici.

Program v Zolderu pokračuje v neděli další dvojicí bodovaných jízd.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Heusden-Zolderu (Belgie):

1. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 23:58,805, 2. Hahn (Něm./Iveco) -3,349, 3. Lenz (Něm./MAN) -4,675, …5. Vršecký -22,223, Lacko (oba ČR/Buggyra) nedokončil.

2. jízda: 1. Kursim (Něm./Mercedes) 24:12,545, 2. Kiss -0,558, 3. Albacete (Šp./MAN) -1,165, …5. Lacko -3,179, 10. Vršecký -14,648.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 284, 2. Hahn 240, 3. Kiss 230, …8. Vršecký 82, 21. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.

reklama