reklama

Ani vyhraná jízda Lackovi na obhajobu evropského stříbra nestačila. Chybělo sedm bodů

Pilot Buggyry Adam Lacko dostává po vítězství v prvním nenedělním závodě v Jaramě spršku šampaňským od staronového šampiona Jochena Hahna Pilot Buggyry Adam Lacko dostává po vítězství v prvním nenedělním závodě v Jaramě spršku šampaňským od staronového šampiona Jochena Hahna autor: Buggyra
I když se jezdec Buggyry Adam Lacko poslední den ME tahačů na okruzích postavil na nejvyšší stupínek, na obhajobu loňské druhé pozice to v Jaramě nakonec nestačilo.

Od našeho zpravodaje - Český jezdec na rozdíl od soboty nepřišel o triumf u zeleného stolu, ale v konečném účtování ztratil na svého rivala Antonia Albaceteho ze Španělska sedm bodů.

Lackovi vyšla výborně kvalifikace a start z pole position proměnil v jasné vítězství v jízdě číslo jedna. Jenže jeho domácí soupeř se dokázal z pátého místa na startovním roštu posunout na třetí, čímž výrazně omezil bodovou ztrátu.

V poslední jízdě sezony s otočeným pořadím top 8 na startu Albacete kontroloval situaci na čtvrtém místě, Lacko jel po většinu závodu hned za ním. To rozhodlo o konečném pořadí, jemuž kraloval obhájce titulu Jochen Hahn.

"Bojoval jsem opravdu do poslední chvíle. Když se ohlédnu za celou sezonou, tak třetí místo považuji za výrazný úspěch. Jeli jsme s úplně novým vozem, kdy jsme v průběhu sezóny léčily dětské nemoci. Ve "vékáčku" je velký potenciál a cítím, že příští sezonu budeme ještě silnější," uvedl Lacko.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Jaramě (Španělsko) - neděle:

1. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 24:07,428, 2. Hahn (Něm./Iveco) -0,359, 3. Albacete (Šp./MAN) -0,899.

2. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 24:15,023, 2. Hahn -4,476, 3. Halmová (Něm./Iveco) -6,171, …5. Lacko -8,050.

Konečné pořadí ME: 1. Hahn 370, 2. Albacete 268, 3. Lacko 261.

Hodnocení týmů: 1. IVECO Magirus 627, 2. MAN Löwen Power 510, 3. Buggyra Racing 519.

Finále sezony přineslo Lackovi i Buggyře konečné třetí místo BUGGYRA
reklama