reklama

Lacko bude v Jaramě bojovat o evropské stříbro. Vyzyvatelem je domácí matador

Adam Lacko v kabině svého tahače Buggyra. Adam Lacko v kabině svého tahače Buggyra. autor: Buggyra
Závěrečný závod sezony ve španělské Jaramě rozhodne o tom, zda pilot Buggyry Adam Lacko obhájí loňské stříbro v ME tahačů na okruzích.

Od našeho zpravodaje  - Předloni v Jaramě vystupoval z kabiny svého obřího závodního stroje a na prstech ukazoval jedničku jako nový šampion. Loni to byly dva prsty coby vicemistr. Letos by 34letý jezdec rád tuto posloupnost zastavil a zopakoval svoji pozici z roku 2018.

Titul sice už v Le Mans obhájil veterán Jochen Hahn, ale boj o druhou příčku je nesmírně vyrovnaný. Český pilot ztrácí na Španěla Antonia Albaceteho pouhé tři body. Ve hře jich je v závěrečných čtyřech jízdách ještě dohromady 60. Daleko za dvojicí rivalů je čtvrtá Steffi Halmová, která ovšem ztrácí už 34 bodů.

"Je před námi vypjatá koncovka a to mě baví. Musím přiznat, že když Antonio  ohlásil po pauze comeback, říkal jsem si, že si bude chtít závodění spíš užívat. Nakonec se ale kousl, což je k prospěchu celého truckracingu," uvedl Lacko před závody na Albaceteho "domácím hřišti".

Španěl má navíc výhodu v tom, že si může v týdenní pauze mezi závody v Le Mans a Jaramě tahač MAN opravit ve svých dílnách. "Kluci se na auto podívali v Le Mans, vezeme náhradní díly. Snad to vyjde, nechtěl bych končit šampionát nulou," doufá jezdec Buggyry.

Ať už finále sezony s novým speciálem VK50 skončí jakkoliv, v roudnickému týmu panuje s premiérou zbrusu nového "závoďáku" spokojenost. "Shodli jsme se s Martinem Kolocem a vedením týmu, že ať to dopadne v Jaramě jakkoli, pokud se tedy nějak brutálně nerozstřelím, bude hodnocení sezony kladné. I když je jasné, že ji chci zakončit vítězstvím, " dodal Lacko, jenž spolu s týmovým kolegou Olym Janesem drží v hodnocení stájí třetí místo.

V Jaramě jsou v sobotu i v neděli naplánovány dvě jízdy. V té druhé, hůře bodované, si jezdci z top 8 prohodí místa na startu.

FIA ETRC 2019 - 07 LE MANS BUGGYRA brand |  07:14
reklama