reklama

Lacko si v Mostě dojel pro dvojí stupně vítězů. Nedělní program spláchla voda

Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 autor: Radek Vičík
Ve dvě pódiová umístění proměnil Adam Lacko sobotní jízdy ME tahačů na okruhu v Mostě. Neděle přinesla průtrž mračen a závody byly zrušeny.. V celkovém pořadí český jezdec svými výsledky zdramatizoval boj o průběžné druhé místo.

(Od našeho zpravodaje) - Lacko potvrdil stoupající formu nového tahače VK50 už v kvalifikaci, v níž se suverénem letošní sezony Jochenem Hahnem prohrál o pouhých sedm setin vteřiny.

Němec si sice od startu sobotní jízdy číslo jedna kontroloval první pozici, ale domácí jezdec se držel celou dobu za ním a cílovou čáru proťal s půlvteřinovou ztrátou. "Možná to vypadalo, že jsme se s Jochenem jen tak vozili, ale v kabině bylo 60 stupňů a to nebyla vůbec pohoda," připomněl Lacko velké vedro, které na severu Čech v sobotu panovalo.

Do druhého závodu měl z pole position odstartovat Lackův týmový kolega Oly Janes, jenž byl v prvním závodě osmý. Právě jezdci z top 8 si prohodili na startu své pořadí. Jenže Brit dostal od jury trest a o slibnou pozici přišel.

Lacko se ze sedmé pozice na startu podél cílové zídky prosmýkl dopředu a už brzy se objevil na třetí příčce za vedoucím René Reinertem a druhým Antonmiem Albacetem. Po několika kolech se za pilota Buggyry zavěsil Hahn, který tak doplnil vedoucí "vláček" na čtveřici.

Až do posledních metrů jelo toto kvarteto doslova nárazník na nárazník. Jenže šlo o zkušené piloty, kteří se vyvarovali chyb a do konce jízdy se na pořadí nic nezměnilo. Oba Němce v čele a na chvostu skupiny dělilo na cílové čáře jeden a půl vteřiny.

Zatímco Hahn si upevnil pořadí v čele evropského šampionátu, třetí Lacko ztrácí na druhého Albaceteho už jen čtyři body.

Obě plánované nedělní jízdy byly kvůli silnému dešti ředitelstvím závodu zrušeny. Odjela se pouze dvě kola té první, ale na mokré trati řada tahačů skončila mimo trať a závod byl předčasně ukončen Na pokračování programu ME kvůli neustávajícímu lijáku už nedošlo.

‼️Oba dnešní závody byly zrušeny ‼️ Bláznivé odpoledne během Total Czech Truck Prix pokračuje. Počasí se stále neumoudřilo, proto 3. i 4. víkendový závod byl zrušen.

Zveřejnil(a) Buggyra Racing dne 01. September 2019

Mistrovství Evropy v závodě tahačů v Mostě:

1. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 22:39,566, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -0,583, 3. Halmová (Něm./Iveco) -11,829.

2. jízda: 1. Reinert (Něm./Iveco) 22:52,119, 2. Albacete (Šp./MAN) -0,457, 3. Lacko -0,851.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 224, 2. Albacete 149, 3. Lacko 145.

FIA ETRC 2019 - 05 Czech Truck Prix BUGGYRA brand |  06:42
reklama