reklama

Melandri přestupuje k Ducati

Marco Melandri Marco Melandri autor: Reuters
Melandri se stěhuje k Ducati, lídr MS Stoner prodloužil smlouvu

Laguna Seca - Italský jezdec Marco Melandri bude minimálně v příštích dvou sezonách hájit v mistrovství světa silničních motocyklů barvy Ducati.

Vedení italského týmu oznámilo dohodu s čtyřiadvacetiletým závodníkem bezprostředně po Velké ceně USA, kterou vyhrál jeho budoucí kolega Casey Stoner.

Kontrakt na další dva roky zároveň podepsal i mladý Australan, oba jezdci se tedy upsali Ducati až do roku 2009.

Mistr světa kategorie do 250 ccm z před pěti let Melandri měl nakročeno do stáje charakteristické sytě červenými barvami už před touto sezonou, jeho tým Fortuna Honda však na něj na poslední chvíli uplatnil opci.

Jednadvacetiletý Stoner ve své první sezoně na stroji Desmosedici GP7 září, ve Spojených státech se radoval už ze svého šestého vítězství v sezoně a v průběžném hodnocení MS má náskok 44 bodů před Valentinem Rossim.

Po angažování Melandriho zatím není jasné, jaký osud bude čekat jeho staršího krajana Lorise Capirossiho, jenž letos kryje záda Stonerovi.

Podle oficiální zprávy týmu není vyloučeno, že nyní čtyřiatřicetiletý Ital osedlá třetí ducati. "Příští týden se Loris a jeho manažer setkají se zástupci Ducati, aby probrali možnost připravit pro něj třetí oficiální motocykl pro mistrovství světa 2008," uvedli představitelé týmu, jenž v současnosti vede hodnocení MS.

reklama