reklama

Mercedes chce před vlastními fanoušky zopakovat triumf

Nico Rosberg má zálusk na první domácí vítězství v F1. Nico Rosberg má zálusk na první domácí vítězství v F1. autor: Reuters
Víkendová Velká cena Německa formule 1 se pojede ve stínu pneuamtikové aféry v Silverstone.

Nürburgring - Víkendová Velká cena Německa formule 1 na Nürburgringu se pojede ve stínu pneumatikové aféry v Silverstone, kde hned čtyřem jezdcům praskla v plné rychlosti levá zadní guma.

A zatímco se pánové od Pirelli potí při vysvětlování, proč se tak stalo, a hledáním řešení, tým Mercedes se chystá na domácí půdě obhájit triumf v Silverstone.

Mercedes se cítí být favoritem

Nico Rosbergovi sice pomohla technická závada na monopostu Sebastiana Vettela, ale německý tým už stabilně ukazuje svoje kvality v kvalifikaci.

Navíc navrhovaná úprava pneumatik, kdy ocelového vyztužení v pneumatikách nahradí pásy vyrobené z kevlaru, by měla německé stáji vyhovovat. Byl to právě Mercedes, který se v Británii potýkal s velkými problémy a lídr závodu Lewis Hamilton byl první, kdo měl defekt.

"Pomalu ale jistě se dostáváme do pozice favoritů. Ve třech těžkých letech jsme se toho hodně naučili a teď nám to začíná vycházet," uvedl Rosberg, který letos vyhrál už dva závody.

Alonso: Nezbývá nám, než věřit Pirelli

Jenže hon na domácí triumf zahájí také lídr šampionátu Sebastian Vettel. Grand Prix Německa ještě nevyhrál , jedinkrát byl na stupních vítězů v roce 2009 právě na Nürburgringu.

A nesmíme zapomenout ani na "třetího vzadu". Fernando Alonso fakticky obhajuje vítězství v německé Velké ceně, byť z pole position loni vyhrál na Hockenheimu,který se s Nürburgringem rok co rok střídá. Mimochodem, právě jeho německé vítězství v kvalifikaci bylo doposud posledním pro Ferrari.

"Věřím, že po tom, co jsme viděli v Silverstone, náš čeká posun k lepšímu. Vím, že pneumatiky doznaly řady změn, takže doufám, že to všechno směřuje k větší bezpečnosti jezdců. Můžeme jen věřit, že to bude fungovat," řekl Španěl.

Důrazné varování od jezdců

Ovšem pokud pneumatiky zase selžou, jsou jezdci připraveni okamžitě odstoupit z nedělního závodu. Uvedli to  zástupci Asociace pilotů Grand Prix (GPDA) na čtvrteční tiskové konferenci.

"Jsme připraveni jet nadoraz. Jako vždycky a tak, jak to od nás čekají naše týmy, sponzoři a fanoušci," uvedli zástupci GPDA. Jakmile se ale objeví podobné problémy jako v Silverstone, "okamžitě odstoupíme ze závodu, protože tyto potíže ohrožují životy jezdců, traťových komisařů a fanoušků," dodali.

Závodní víkend na Nürburgringu startuje pátečními dvěma tréninky, v sobotu je po třetím tréninku na programu kvalifikace. Samotná Velká cena Německa formule 1 je na programu v neděli ve 14:00 hodin našeho času a sledovat živě ji můžete ZDE.

reklama