reklama

Mercedes GP má stejné ambice. I přes povedené testy

Michael Schumacher Michael Schumacher autor: Sport
Michael Schumacher držel při testech ve Valencii krok

Valencie - Ve formuli 1 je nakročeno k dalšímu skvělému comebacku. Blízko k němu má německý pilot Michael Schumacher, který se ve svých jedenačtyřiceti letech rozhodl vrátit do světa rychlých vozů a ve stáji Mercedes GP bude usilovat o svůj osmý titul v kariéře.

A že jsou takové ambice podloženy na reálném základu, dokazují i poslední testy ve španělské Valencii, kde Schumacher držel s nejlepšími jezdci krok.

Čtěte také: Barrichello varuje Rosberga: Je-li Schumi lepší, odejdi

Vše tedy nasvědčuje tomu, že vedoucí představitelé Mercedes GP by mohli přehodnotit své původní priority. Tým se totiž od samého začátku nechce příliš pouštět do spekulací, že by jako bývalý tým Brawn GP mohl být pro nadcházející sezonu favoritem.

"Ne, to si nemyslím," uvedl šéf sportovní divize Mercedesu na otázku, zda angažování Schumachera zvýší stávající tlak po lepších výsledcích.

"Myslím, že máme stále stejné cíle. Chceme maximálně vylepšit náš vůz, a pak uvidíme, co nastane," doplnil opatrně.  

Nicméně se nesmí zapomínat, že Mercedes GP je bývalý Brawn GP. A tato stáj vyhrála loni s Jensonem Buttonem jak titul mistra světa, tak i Pohár konstruktérů.

"Jak jsem ale řekl, my budeme ti poslední, kteří budeme podceňovat konkurenci. Naši soupeři budou také velice silní. To je nakonec dobře pro celý sport i pro nás," tvrdí Haug. 

Obrazem: Mercedes GP představil nový monopost i Schumachera Obrazem: Mercedes GP představil nový monopost i Schumachera Prohlédněte zde

"Počítá se, že jsme zatím konkurenceschopní. Ukazuje to, že jdeme správným směrem,"

A Schumacher tak prakticky uzavřel svůj kruh. V roce 1991 totiž začal svou profesionální kariéru ve stáji Jordan, který jezdil s vozem Mercedes.  

"Je to dobrý příběh, protože on vlastně začínal u nás. Oba jsme ještě stále mladí kluci. Motorsport vás omladí. Byli jsme dlouho soupeři a teď jsme zase v jedné stáji. Je to už skoro dvacet let, co jsme byli v jednom boxu,"

"Oba jsme zatím stále mladí kluci. Motorový sport vás udrží mladými. Byli jsme soupeři a teď jsme zase v jednom boxu. Je to už dvacet let, co jsme byli ve stejné garáži," usmál se Haug.

reklama