Radek Vičík Radek Vičík
8. 3. 2015 19:57
Martin Prokop letí na trati Mexické rallye.
Martin Prokop letí na trati Mexické rallye. | Foto: Jipocar Czech National Team

Léon - Martin Prokop s Fordem obsadil šesté místo v Mexické rallye, která dnes skončila posledními třemi rychlostními zkouškami. Pro 27. triumf v kariéře si dojel obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu.

Francouz vyhrál suverénně, na druhého Madse Ostberga v Citroënu najel celkem 1:18,8 minuty. Třetí skončil další Nor, Andreas Mikkelsen s VW.

Prokop na vítěze ztratil více než šest a půl minuty a celkově je se 14 body na osmé pozici průběžného pořadí světového šampionátu. Pro jezdci stáje Jipocar Czech National Team je šestá příčka nejlepším výsledkem této sezony, čímž překonal osmou pozici ze Švédska.

Ogier udělal třetím triumfem ve třetí soutěži sezony udělal velký krok k završení titulového hattricku.  Zvlášť poté, kdy včera havaroval jeho jediný vážný soupeř a týmový kolega Jari Matti Latvala včera havaroval a obsadil až 15. místo.

Lídr seriálu má nyní v čele už 34bodový náskok, takže by vůbec nemusel nastoupit do dubnové Argentinské rallye a stále by měl jistotu vedení v šampionátu.

Mexická rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 4:19:13,4, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -1:18,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:25,1, 4. Evans, Barrit (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -3:40,2, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -5:01,8, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -6:36,1.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 soutěží): 1. Ogier 81 b., 2. Mikkelsen 47, 3. Neuville (Belg./Hyundai i20 WRC) 35, 4. Ostberg 32, 5. Evans 26, 6. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R WRC) 19, ...8. Prokop 14.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 97, 2. Hyundai 71, 3. M-Sport 44, ...6. Jipocar Czech National 18.